شهید” مجید ابوطالبی “

به نقل از منابع خبری

۶ سال از آرمیدن پنج شهید بی‌نشان در كهف‌الشهدای تهران می‌گذشت؛ در پی خواب مادر شهید ابوطالبی و تماس ایشان با مركز تحقیقات ژنتیك دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله، از مادر و برادر شهید نمونه ژنتیكی گرفته شد . آنگاه اطلاعات به دست آمده با اطلاعات حاصل از شناسایی شهدای گمنام تطبیق داده شد. بر اساس بررسی‌ها مشخص شد پیكر مطهر شهید ابوطالبی جزو شهدای تفحص شده بود و با اعلام كد به معراج شهدا، مشخص شد محل دفن شهید ابوطالبی كهف الشهدای ولنجك تهران است.

 

به گزارش نباءخبر،شهید «مجید ابوطالبی» در سال ۱۳۳۴ متولد شد و در سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار به فبض شهادت نائل آمد. پیكر مطهر این شهید حدود شش سال قبل از شناسایی در كهف الشهداء تهران آرام گرفت. تا اینكه در شب عرفه سال ۱۳۹۲ این شهید بزرگوار كه روی سنگ مزارش نوشته شده بود «شهید گمنام» به خواب مادر می‌آید . آری روز هفتم آبان ماه ۱۳۹۲ در تاریخ ثبت میشود كه در چنین روزی پدر و مادر شهید «مجید ابوطالبی» بعد از ۳۱ سال، فرزندشان را در كهف‌الشهدای تهران پیدا كردند.
مرحومه بتول محمدی مادر شهید ابوطالبی با بغض از رویای صادقه خود بعد از ۳۱ سال بی خبری از پیكر فرزند شهیدش میگوید: در خواب مجید را دیدم كه به من گفت مامان جان من آمدم. گفتم مجید تویی؟ تو كجایی؟ گفت مادر من خیلی وقت است كه آمده ام. چند سال است كه آمده ام. اما هیچ كس دنبالم نیامد. یك اتاق گرفته ام و تنها زندگی می كنم. من مجید و اتاقش را می دیدم اما مانعی بین ما بود كه نمی توانستم او را در آغوش بگیرم یا وارد اتاقش بشوم. می گفت مادر هیچ كس دنبالم نیامده است.
پدر شهیدان ابوطالبی میگوید: مجید هم مثل من عضو سپاه شد و حدودا ۲۵ ساله بود كه به جبهه رفت. برای انقلاب فداكاری زیادی كرد. قبل از انقلاب دائما در حال مبارزه با نیروهای ضد انقلاب بود و بعد از انقلاب هم یا در مبارزه با منافقان بود و یا در حال كمك به مردم. به خصوص در زمان قحطی اوایل انقلاب تمام سعی‌اش این بود كه به مردم نیازمند كمك كند. در جبهه هم در گروه تخریب بود و رفته بود برای آنكه راه را باز كند تا نیروها بتوانند عبور كرده و عملیات كنند. همانجا هم به شهادت رسیدند. مجید خیلی به بندگان خدا خدمت می‌كرد. مراقب بود از او فقط به مردم خیر برسد و عذابی به كسی ندهد. در مسجد محل فعال بود و كتابخانه مسجد بنی‌هاشمی را تاسیس و آن را اداره می‌كرد. شب‌ها بیشتر در كتابخانه مشغول بود. از اینگونه فعالیت‌های فرهنگی در مسجد زیاد داشت. وقتی در منطقه سومار شهید شد دیگر پیكرش بازنگشت.
وقتی دلتنگ می‌شدیم می‌رفتیم بهشت زهرا(س) . بر سر یادبودش در قطعه ۲۶ می‌نشستیم و با او صحبت می‌كردیم. برادرش فرید هم در كنار یادبود او به خاك سپرده شده است. با او صحبت می‌كردیم. هر جایی كه شهید گمنام می‌آوردند ماهم می‌رفتیم. ببینید وقتی عزیزی از یك خانواده از دنیا برود چه می‌شود؟ ما غیر از اینكه پسرمان را از دست دادیم از محل دفنش نیز بی‌خبر بودیم. بعد از خوابی كه خانمم در مورد شهید دید. با معراج شهدا تماس گرفت . در واقع چندین سال پیش شهدای گمنام را در كهف الشهدای تهران به خاك سپردند. پسر من هم جزو آن‌ها بود ولی كسی خبر نداشت. خداوند خواست و كمك كرد كه بتوانیم بعد از چند سال او را پیدا كنیم.
مرحوم حسین ابوطالبی توصیه‌های زیادی به عنوان یك پدر شهید برای مردم دارد: امام ایران را به یاری خدا و عزت امام زمان(عج) نجات داد. از شما می‌خواهم برای اسلام قدم بردارید. آقایان با قلم، زبان و با اعمالشان این مملكت را حفظ كنند. ایران مانند نگین یك انگشتر در محاصره است. این عزت ایران است كه نمی‌گذارد به ما تجاوز بكنند. عزت اسلام و امام زمان(عج) است كه باعث شده خداوند به این مملكت احترام بگذارد. این مملكت را حفظ كنید. اسلام را یاری كنید. امام زمان(عج) می‌خواهد بیاید تا اسلام حقیقی را پیاده كند. بچه من رفت و برای اسلام جنگید. یك جوانی كه غرور جوانی دارد برای چه باید به جنگ برود؟ جوانان ما برای حقیقت اسلام رفتند. برای آنكه با دشمن مقابله كنند و اسلام را حفظ كنند.
***
شهید «فرید ابوطالبی» بردار كوچك شهید مجید است كه در سال ۱۳۶۷ در تك عملیاتی دشمن در منطقه شلمچه به شهادت رسید. روحشان شاد و یادشان گرامی باد


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید