موکب های اربعین برپا شدند

اربعین

امسال اربعین حسینی حال و هوای دیگری دارد.حال و هوای غریبی و دلتنگی… شیوع ویروس کویید ۱۹ یا همان کرونا و شرایط ویژه ای که این ویروس در سرتاسر جهان به وجود آورده است مشکلات زیادی را ایجاد کرده است که به دنبال آن  محدودیت هایی برای مردم ایجاد کرده است.عدم برگزاری راهپیمایی  اربعین  نیز یکی از آن محدودیت هاست که  با توجه به شرایط بحرانی که این بیماری در کشور ایجاد کرده است، امری عاقلانه و منطقی به نظر می‌رسد، آمار و ارقام های کرونا در همین چند روزه ابتدایی پاییز به قدری ترسناک و دلهره آور است که وضع چنین محدودیت‌هایی را از سوی مسئولین مربوطه میطلبید.

به هر حال پیاده روی اربعین که در سال های گذشته با سیل جمعیت عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در مسیر های پیاده روی به سمت کربلا برگزار میشد امسال با مشکلات بوجود آمده با محدودیت‌هایی همراه است و زوار ایرانی و بسیاری از کشور های دیگر نمیتوانند از آن بهره مند شوند.

عاشقان مسیر بهشت امسال با حسرتی بسیار ، دل خوش به سلامی از راه دور و امیدوار به نائب الزیاره شدن مردم عراق هستند با این حال اجتماعات مذهبی، هیئات و مردمی که هر ساله به شوق پیاده روی اربعین لحظه شماری می کردند ، دست روی دست نگذاشتند و هر یک به نوبه خود با باز کردن گره‌ ای از گره‌ های نیازمندان، هدف اصلی پیاده روی عظیم اربعین را به خوبی محقق ساختند.

هیئت حداث الحسین علیه السلام شمیران یکی از آن اجتماعات  مذهبی است که با مسئولیت آقای مجتبی قره گوزلو ،با همراهی اعضای هیئت و گروه جهادی آن ،خدمات مختلفی را به مردم بالخصوص قشر محروم و نیازمند جامعه ارائه داده اند.در روز های اولیه ی کرونا با توجه به کمبود ماسک،اعضای این هیئت با کمک های مردمی کارگاه های تولید ماسک و پخش و موادضدعفونی را راه اندازی کردند علاوه بر این  گروه جهادی هیئت حداث الحسین علیه السلام از اولین گروه‌هایی بوده است که با سامان دادن و یکپارچه سازی اجتماعات مذهبی و هیئات مناطق مختلف تهران و اطراف تهران، به صورت روزانه معابر و اماکن عمومی را ضدعفونی و گندزدایی می‌کردند.

اکنون نیز با توجه به محدودیت های به وجود آمده نسبت به حضور در پیاده روی اربعین حسینی، جوانان و جهادگران این هیئت مذهبی وقت را مقتنم شمرده و با برپا کردن موکبی در روستای محروم لهک واقع در جنوب تهران علاوه بر فیض عظیم عزاداری ،به ارائه خدمات پزشکی ،معیشتی و آموزشی پرداخته اند.

نقشه ی روستای لهک و فراخوان کمک موکب حداث الحسین علیه السلام

موکب هیئت حداث الحسین علیه السلام به مدت سه روز و ۳ شب از سه شنبه ۱۵ مهر ماه لغایت پنجشنبه ۱۷ مهر ماه دایر میباشد و مسئولین این هیئت از تمامی عاشقان حضرت سید الشهدا علیه السلام که دلتنگ زیارت کربلا و پیاده روی اربعین هستند ، دعوت به عمل آورده اند تا در برپایی این موکب با شکوه در روستای لهک ، به نیت پیاده روی اربعین همراهشان باشند.

موکب حداث الحسین

تهیه ی غذای گرم و پخش بین نیازمندان و اهالی روستای لهک (واقع در جنوب تهران)

در همین راستا افرادی با توانایی ارائه ی خدمات پزشکی ، درمانی ،سازندگی و آموزشی میتوانند به ارائه ی خدمات در این موکب بپردازند.

مجتبی قره گوزلو مداح اهل بیت و مسئول هیئت حداث الحسین علیه السلام در صفحه ی اینستاگرامی خود نوشت:

بسم رب المستضعفین

امسال گرچه توفیق زیارت اربعین توفیقمون نشد اما این توفیق نصیبمون شد با جمعی از بچه های هیئت،موکبی در مناطق محروم اطراف تهران به پا کردیم و به پخش غذای نذری و ناهار و شام مشغول شدیم

این بچه‌ها از نیاز هاشون میگن ما هم قول دادیم بخشی از نیازهاشون تامین کنیم. خانواده هایشان می گویند ما مواد شوینده نیاز داریم تا لباس های بچه هامون رو بشوریم خیلی کثیفه…ولی نمیتونیم تأمین کنیم!!! بچه ها اسباب بازی میخوان، دفتر و کتاب میخوان .

هر که می‌تواند، ما را یاری بدهد تا شرمنده شان نشویم.

موکب حداث الحسین

معرفی شماره حساب جهت واریز نذورات

همچنین شماره حساب هیئت حداث الحسین علیه السلام به شماره ی ۶۳۶۲۱۴۱۰۵۶۳۵۴۲۹۴ به نام مسئول این هیئت آقای مجتبی قره گوزلو جهت واریز نذورات معرفی شده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید