چشم انداز “بازار نفت” از نگاه اوپک و آژانس بین المللی انرژی

آمریکا

اوپک نیز در گزارش ماهانه خود پیرامون بازار نفت خود اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای نفت در سال آینده به میزان 4.2 میلیون بشکه در روز نسبت به سال 2021 افزایش یابد. از سوی دیگر آژانس بین‌المللی انرژی نیز اخیرا در اظهارنظری تقریبا مشابه مدعی شد تقاضای نفت در ماه آینده 1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

به گزارش نباء خبر،رایان لنس، مدیر اجرایی شرکت کونوکو فیلیپس به بلومبرگ گفت که تقاضای نفت خام تا اوایل سال 2022 به سطح قبل از همه‌گیری کرونا باز خواهد گشت. لنس همچنین تاکید کرد: ما شاهد بهبود تقاضا در بازار هستیم و با ادامه روند فعلی احتمالاً تا پایان سه ماهه چهارم یا سه ماهه اول سال آینده به سطح قبل از همه گیری بازگردیم، بر این اساس روند تقاضا در چند سال آینده احتمالا صعودی خواهد بود.

“اویل پرایس” در مطلبی پیرامون آینده بازار نفت نوشت: اوپک نیز در گزارش ماهانه خود پیرامون بازار نفت خود اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای نفت در سال آینده به میزان 4.2 میلیون بشکه در روز نسبت به سال 2021 افزایش یابد. از سوی دیگر آژانس بین‌المللی انرژی نیز اخیرا در اظهارنظری تقریبا مشابه مدعی شد تقاضای نفت در ماه آینده 1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

به گفته برخی منابع، حتی چشم انداز بلندمدت نفت نیز صعودی است. انس الحاجی، تحلیلگر بازارهای انرژی، اخیرا در رویدادی گفت که تقاضای نفت حتی با وجود عجله برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر پس از سال 2050 نیز ادامه خواهد یافت.

الحاجی گفت: بحث تأثیر‌گذاری سیاست‌های تغییرات آب و هوایی بر میزان تقاضای نفت بسیار مبالغه آمیز است، این تأثیر اگر هم وجود داشته باشد نه بر خود تقاضا بلکه بیشتر بر رشد آن است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید