فقط 2 صدم درصد مردم به روزنامه ها مراجعه می کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت

ساختار معاونت مطبوعاتی در حال تغییرات است و مقرر شده حوزه معاونت مطبوعاتی و رسانه‌های نوین ایجاد شود. در مجموع، ۱۳ هزار و ۵۰۰ مجوز در حوزه نشریات صادر شده و بیش از ۴۰ خبرگزاری داریم.

به گزارش نباء خبر،محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با جمعی از مدیران رسانه‌های استان قم با اشاره به اشراف کامل بر مشکلات و دغدغه‌های رسانه‌ها و اصحاب رسانه همچون معیشت خبرنگاران، مشکلات بیمه‌ای، مشکلات اقتصادی، لزوم نشاط در رسانه‌ها، امنیت شغلی اصحاب رسانه، ساماندهی وضعیت روزنامه‌های سراسری، از تغییر ساختار معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ خبر داد و گفت: ساختار معاونت مطبوعاتی در حال تغییرات است و مقرر شده حوزه معاونت مطبوعاتی و رسانه‌های نوین ایجاد شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صدور مجوز به نشریات گفت: در مجموع، ۱۳ هزار و ۵۰۰ مجوز در حوزه نشریات صادر شده و بیش از ۴۰ خبرگزاری داریم. در روزنامه‌ها نیز عدد ما خیلی بالاست و مشابه این وضعیت در کشورهای دیگر وجود ندارد. باید فضای هم‌اندیشی مجازی ایجاد شود و اصحاب رسانه دغدغه‌های خود را بیان کنند تا بررسی و در نظام جامع رسانه‌ای این مشکلات حل شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به این موضوع اضافه کرد: باید متناسب با تغییر وضعیت و آرایش رسانه‌ای، تغییراتی را در ساختار ستاد وزارت ایجاد کنیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بخشی از کارها باید در نظام جامع رسانه‌ای صورت بگیرد که در حال پیگیری است، اما قواعد را باید به گونه‌ای تنظیم کنیم که اخلاق و مسائل حرفه‌ای رعایت شود. یکی از مسایل مهم و در عین حال شگفت انگیز این است که دولت هنوز آگهی شرکتهای دولتی را به روزنامه هایی می دهد که بر اساس امار ارایه شده از سوی وزارت ارشاد کمتر از نیم درصد ایرانیان به آنها مراجعه می کنند. از سوی دیگر هنوز برخی از مدیران شرکتها و روابط عمومی بنگاههای بزرگ به هردلیل به رسانهای مکتوب که فروش روزانه انها شاید به 500 نسخه هم نمی رسد آگهی می دهند ونیز وزارت ارشاد از این روزنامه ها حمایت مالی می کند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید