بادی اسپلش چیست؟

بادی اسپلش‌ها در دسته خوشبو کننده‌های بدن قرار می‌گیرند و به می‌توان آن‌ها را محصولاتی نوظهور دانست که به محض ورود به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی محبوبیت زیادی پیدا کردند. بادی اسپلش‌ها علاوه بر خوشبو کردن بدن و جلوگیری از انتشار بوی ناخوشایند ناشی از تعریق، به آبرسانی پوست نیز کمک کرده و رطوبت […]

بادی اسپلش‌ها در دسته خوشبو کننده‌های بدن قرار می‌گیرند و به می‌توان آن‌ها را محصولاتی نوظهور دانست که به محض ورود به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی محبوبیت زیادی پیدا کردند. بادی اسپلش‌ها علاوه بر خوشبو کردن بدن و جلوگیری از انتشار بوی ناخوشایند ناشی از تعریق، به آبرسانی پوست نیز کمک کرده و رطوبت کافی را به سلول‌های پوستی می‌رسانند.

هرآنچه که باید از بادی اسپلش بدانید

بادی اسپلش دارای حالتی مایع است در فرمولاسیون آن آب، الکل و ترکیبات طبیعی وجود دارد. با وجود اینکه بادی اسپلش‌ها مانند عطرها و ادکلن‌ها معطر هستند و حالتی رقیق دارند، اما به لحاظ ماندگاری نسبت به این نوع خوشبو کننده‌ها دوام کمتری دارند.

بادی اسپلش با فاصله مناسب به طور مستقیم بر روی پوست اسپری می‌شود و به این ترتیب می‌توانید علاوه بر استفاده از عطر و ادکلن برای خوشبو کردن لباس‌های خود، از این ماده خوشبو کننده برای رطوبت رسانی به پوست و ایجاد رایحه مطلوب در آن بهره بگیرید. تفاوت بادی اسپلش با اسپری‌های خوشبو کننده بدن این است که بر خلاف خوشبو کننده‌های معمولی، ساختار بادی اسپلش فاقد گاز می‌باشد و به همین‌ جهت ماندگاری رایحه بادی اسپلش‌ها در مقایسه با اسپری‌های خوشبو کننده کمتر است.

ساختار بادی اسپلش و مواد تشکیل دهنده آن

 • آب، الکل و ترکیبات طبیعی: این مواد اصلی‌ترین متریال تشکیل دهنده بادی اسپلش هستند.
 • مواد معطر: از آنجایی که مهم‌ترین دلیل خرید بادی اسپلش و استفاده از آن خوشبو کردن بدن است، مواد خوشبو کننده جزء حائز اهمیت‌ترین ترکیبات تشکیل دهنده این محلول محسوب می‌شوند و می‌توانند با نفوذ در منافذ پوستی، رایحه‌ای خوش ایجاد کنند.
 • روغن و آبرسان: یکی از مهم‌ترین خواص بادی اسپلش‌ها حفظ طراوت و لطافت پوست و همچنین رطوبت رسانی کافی به سلول‌های پوستی است که از جانب چربی و آبرسان موجود در فرمولاسیون بادی اسپلش تامین می‌شود.
بادی اسپلش

فرق بادی اسپلش با بادی میست، عطر و ادکلن چیست؟

بادی اسپلش و بادی میست تفاوت چندان با یکدیگر ندارند و می‌توان آن‌ها را در خانواده خوشبو کننده‌های رقیق بدن قرار داد. عطرها و ادکلن‌ها به نسبت بادی  اسپلش و بادی میست غلیظ‌تر هستند و ساختار آن‌ها متشکل از موادی‌ است که ماندگاری رایحه‌شان را افزایش می‌دهد. بادی اسپلش‌ها با مقدار کمتری از روغن‌های عطردار فرموله شده‌اند و در ساختار آن‌ها تنها مواد روغنی ضروری وجود دارد که علاوه بر عطرآگین کردن پوست به افزایش لطافت آن نیز کمک‌ می‌کند. دلیل ماندگاری کمتر بادی اسپلش در مقایسه با عطر و ادکلن این است که در ترکیبات آن از الکل و آب به مقدار بیشتر استفاده شده است.

این موضوع گرچه میزان ماندگاری رایحه این خوشبو کننده را کاهش می‌دهد اما به پراکنده شدن بوی آن کمک می‌کند. بادی اسپلش‌‌ها به دلیل برخورداری از ساختار رقیق‌تر رایحه‌ای سبک دارند و استفاده از آن‌ها به بروز حساسیت و سردرد منجر نخواهد شد. اما استفاده از عطر و ادکلن در بسیاری از افراد ایجاد سردرد و آلرژی می‌کند. طراحی ساختار و ترکیبات بادی اسپلش‌ها به گونه‌ای است که می‌توان آن‌ها را به طور مستقیم بر روی پوست بدن اسپری کرد اما اسپری کردن عطر و ادکلن بر روی پوست ممکن است سبب ایجاد التهاب، حساسیت، خشکی پوست و آفتاب سوختگی آن شود. با این وجود برخی از افراد عطر و ادکلن خود را بر روی بخش‌های مختلفی از پوست و خصوصا نقاط ضربان‌دار و پشت زانوهای پا اسپری می‌کنند. این در حالی است موضع استفاده از ادکلن لباس است و نباید این مواد را در تماس مستقیم با پوست بدن قرار داد. در نقطه نظر دیگر نیز می‌توان تفاوت قیمت بادی اسپلش‌ها با عطرها ادکلن‌ها را از دیگر تفاوت‌های اساسی آن‌ها در نظر گرفت. قیمت بادی اسپلش با توجه به نوع ساختار، بافت سبک، متریال به کار رفته و میزان ماندگاری رایحه در قیاس با عطر و ادکلن کمتر است.

بهترین برندهای بادی اسپلش موجود در بازار کدام‌اند؟

با توجه به استقبال چشمگیر مصرف کنندگان برای استفاده از بادی اسپلش‌ها، برندهای داخلی و خارجی زیادی به طراحی و تولید این محصولات اقدام نموده‌اند. در ادامه دو برند معتبر تولید کننده بادی اسپلش را معرفی کرده و شما را با مدل‌های بادی اسپلش‌ هر یک از این شرکت‌ها آشنا می‌کنیم. برای خرید انواع بادی اسپلش موتن‌رو بهترین گزینه است.

شون

بادی اسپلش شون از جمله بهترین محصولات خوشبو کننده در بازار است که از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد. بهترین مدل‌های بادی اسپلش شون به شرح زیر هستند:

بادی اسپلش شون مدل پیور جوی

این بادی اسپلش با عصاره گل رز و عصاره آلوئه ورا فرموله شده است که علاوه بر حفظ رطوبت پوست به افزایش لطافت آن کمک می‌کند. این محصول رایحه‌ای گرم و مطبوع دارد و استفاده از آن در روزهای سرد سال حس خوشایندی برای شما به ارمغان می‌آورد.

ویژگی‌ها:

 • رایحه نت ابتدایی: ماندارین و انگور سیاه
 • رایحه نت میانی: کارامل، رز و سوسن وحشی
 • رایحه نت پایانی: مشک، وانیل و چوب سفید
 • دارای ماندگاری بالا
 • افزایش آبرسانی به پوست

بادی اسپلش شون مدل فری میست

عصاره گل همیشه بهار، گلیسیرین و عصاره آلوئه‌ورا اصلی‌ترین ترکیبات تشکیل دهنده فرمولاسیون این بادی اسپلش هستند. بادی اسپلش فری میست شون رایحه‌ای گرم و شیرین دارد و استفاده از آن در فصل‌های سرد سال توصیه می‌شود.

ویژگی‌ها:

 • نت ابتدایی: سیب، انگور سیاه و آناناس
 • نت میانی: رز، گل موگه و چوب ساج
 • نت پایانی: آبنبات، مشک و وانیل
 • رطوبت رسانی به پوست
 • بهبود التهاب پوستی
 • افزایش نرمی و لطافت پوست

سی گل

سی گل از دیگر برندهای معتبر و نام آشنای تولید کننده محصولات بهداشتی و آرایشی در بازار است که بادی اسپلش‌های آن طرفداران زیادی دارند. بهترین بادی اسپلش سی گل شامل موارد زیر است:

بادی اسپلش سی گل مدل بل

این بادی اسپلش علاوه بر ایجاد رایحه‌ای گرم و شیرین در پوست، لطافت و درخشندگی آن را افزایش داده و به حفظ رطوبت و آبرسانی به سلول‌های پوستی کمک می‌کند. بادی اسپلش سی گل مدل بل ضمن بهبود حساسیت‌های پوستی و ایجاد طراوت و تازگی در پوست، به افزایش شفافیت در آن کمک کرده و میزان تعریق را کاهش می‌دهد.

بادی اسپلش سی گل مدل کاریزما

بادی اسپلش کاریزما سی گل با مواد طبیعی و گیاهی نظیر عصاره بابونه، عصاره گندم، عصاره گل راعی و روغن گل همیشه بهار فرموله شده است که به شفافیت، لطافت و شادابی هر چه بیشتر پوست کمک کرده و مانع از خشکی و ایجاد التهاب در آن می‌شوند.

نتیجه گیری

بادی اسپلش‌ها امروزه به یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین خوشبو کننده‌های بدن تبدیل شده‌اند که استفاده از آن‌ها در روتین بهداشتی روزانه خانم‌ها و آقایان مشاهده می‌شود. با توجه به استفاده روزانه از این نوع محصولات و تماس مستقیم آن‌ها با پوست بدن بهتر است در هنگام خرید بادی اسپلش از موتن رو، نمونه محصولات برندهای معتبر و نام آشنا را انتخاب کرده و پیش از استفاده از آن، فرمولاسیون محصول را با شرایط پوستی خود تطبیق دهید تا از ایجاد هر گونه حساسیت، التهاب و عارضه پوستی ممانعت شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید