تحویل ۳ فروند جنگنده کوثر به نیروی هوایی ارتش

به گزارش خبرگزاری ها

کوثر

 هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به طور کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فن‌آوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش نسل ۴ قرار داده است.

به گزارش صدانیوز،آیین رونمایی از ۳ فروند جت پیشرفته و ایرانی کوثر صبح امروز با حضور وزیر دفاع، فرمانده کل ارتش و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

تحویل ۳ فروند جنگنده کوثر به نیروی هوایی ارتش/جنگنده پیشرفته نیروهای مسلح را بیشتر بشناسید
مراسم تحویل ۳ فروند جت جنگنده کوثر به نیروهی هوایی ارتش صبح امروز با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

امیر حاتمی پس از تحویل رسمی این ۳ جنگنده به ارتش طی سخنانی اظهار داشت: بعد از اینکه در ۳۱ مرداد ۹۷ اولین فروند جت پیشرفته ایرانی کوثر رونمایی و تحویل نیروی هوایی شد و در آبان همان سال خط تولید این جت رونمایی شد، امروز شاهد رونمایی از ۳ فروند هوای تولید شده از این مدل هستیم که نشان دهنده تلاش متخصصان عزیز ما در شرایط کرونایی است.

وی افزود: ما در کنار ساخت این هواپیما به دستاوردهای بزرگی رسیدیم که برای کشور بسیاری ارزشمند است. امروز امکان ساخت همه زیرسامانه های کشور در حالی فراهم شده شرکت های مختلف دانش بنیان و دانشگاه های کشور در حال همکاری با ما هستند و این نوید را به ما می دهند که ما در سکویی ایستاده ایم که تجهیزات پیشرفته تر هوایی را به زودی به عرصه تولید برسانیم.

هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به طور کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فن‌آوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش نسل ۴ قرار داده است. این هواپیما به دو نوع تک کابین و دو کابین قابل تبدیل خواهد بود که نوع دوکابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

نیروی هوایی ارتش در تهران و سازمان صنایع دفاع در اصفهان به طور مشترک خط تولید جنگنده‌های کوثر را مدیریت می‌کنند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید