اس ۵۰۰ روسیه در مدار فروش به کشورهای جهان

به گزارش خبرگزاری ریانووستی

اس۵۰۰

چندین کشور ازجمله کشورهایی که سامانه های پدافند هوایی روسی اس-۴۰۰ دراختیار دارند، سفارش خرید مجموعه های پدافند موشکی اس-۵۰۰ یا پرومتی از روسیه کرده اند.

به گزارش نباء خبر، سرگئی چمزوف رئیس شرکت دولتی «روس تک» (فناوری های پیشرفته) اعلام کرد که این شرکت از چندین کشور جهان سفارش برای فروش مجموعه های پدافند موشکی اس-۵۰۰ دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، چمزوف به خبرنگاران گفت: چندین کشور ازجمله کشورهایی که سامانه های پدافند هوایی روسی اس-۴۰۰ دراختیار دارند، سفارش خرید مجموعه های پدافند موشکی اس-۵۰۰ یا پرومتی از روسیه کرده اند.

در زمان حاضر چین و ترکیه سامانه های پدافند موشکی اس-۴۰۰ دراختیار دارند و هند هم با روسیه برای خرید این مجموعه ها قرارداد امضا کرده است.

رئیس شرکت دولتی روس تک با بیان اینکه علاقه برای خرید اس-۵۰۰ از روسیه وجود دارد، اظهار داشت: اما من نمی توانم نام این کشورها را ذکر کنم و کشورهایی که اس-۴۰۰ دراختیار دارند جزو فهرست علاقه مندان برای خرید اس-۵۰۰ هستند.

وی این را نیز گفت که روسیه در ابتدا ارتش خود را به اس-۵۰۰ مجهز می کند سپس آن را به کشورهای دیگر خواهد فروخت.

اس ۵۰۰ نسل جدید سامانه های موشکی زمین به هوای روسی است که رقیب پاتریوت آمریکا شناخته می شود.

این سامانه دوربرد، توان پایش محدوده گسترده ای از آسمان محل استقرار را در بالاترین بلندا دارد.

توانایی دفاع و متوقف کردن موشک های بالستیک، هدف گرفتن انواع پرنده های دشمن از جمله هواپیماها، بالگردها و موشک های کروز از جمله کاربردهای جنگی اعلام شده اس ۵۰۰ است.

برد عملیاتی این سامانه ۶۰۰ کیلومتر و توان شلیک همزمان نیز تا ۱۰ موشک فراصوت بالستیک اعلام شده است که می توانند تا هفت کیلومتر بر ثانیه پرواز کنند و با بیشترین دقت ممکن، اهداف تعیین شده از جمله کلاهک های مافوق صوت در حال پرواز را هدف بگیرند.

بسیاری از کارشناسان این سامانه را رقیب برتر پاتریوت (Patriot Advanced Capability-۳) می دانند.

همچنین سامانه اس ۵۰۰ به ایستگاه های رادیویی بسیار پنهانکاری مجهز خواهد شد که ایمنی عملیاتی و حفظ آن را افزایش می دهد، زیرا دشمن نمی تواند مکالمات کاربران شلیک را شنود کند یا مانع پرتاب شود.

روسیه هم اکنون از انواع سامانههای پدافند موشکی اس ۳۰۰ و ۴۰۰ بهره می گیرد و به تازگی نیز اعلام کرده، مسکو و مناطق مرکزی این کشور زیر پوشش این سامانه ها قرار گرفته است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید