ترکیه به دنبال ساخت ناوهواپیمابر و افزایش توان نظامی دریایی

به نقل از خبرگزاری ها

قرار بود که هواپیماهای اف ۳۵ بی از این جنگنده به پرواز در بیایند که با توجه به خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه توسط ترکیه و اخراج شدن این کشور از برنامه اف ۳۵ توسط آمریکا در حال حاضر وضعیت ناوگان پروازی برای این هواپیما نامشخص است.

به گزارش نباء خبر، کشور ترکیه در راستای برنامه های خود برای مدرن سازی و افزایش توان نظامی دریایی به دنبال ساخت ناوهواپیمابر رفته است. منابع مطلع در این خصوص از مذاکره بین آنکارا و لندن در این زمینه خبر می دهند.

بر اساس اطلاعات رسیده ترکیه در ابتدا به دنبال خرید یک ناو هواپیمابر از کلاس ملکه الیزابت بوده است که در حال حاضر دو فروند از آنها برای نیروی دریایی انگلیس ساخته شده است. ترک ها همچنین پیشنهاد خرید یکی از ناوهای هواپیمابر از رده خارج ارتش انگلیس را داشتند که هر دو این پیشنهاد ها توسط انگلیس رد شده است.

بر اساس اعلام منابع آگاه انگلیس در مقابل به ترکیه پیشنهاد فروش طرح یک ناوهواپیمابر و فراهم کردن مشاوره های فنی را داده است. بر اساس شنیده های منابع نزدیک به این ماجرا ترکیه پیشنهاد انگلیس را پذیرفته و با کمک این کشور به دنبال ساخت ناو هواپیمابر بومی خواهد رفت. طرف انگلیسی از پاسخ دقیق به رسانه ها در این خصوص طرفه رفته و صرفا اعلام کرده است که ترکیه و انگلیس به عنوان دو کشور عضو ناتو دارای همکاری های سطح بالای دفاعی با یکدیگر هستند.این کشور در حال حاضر ناو هواپیمابر سبک TCG Anadolu را در مراحل پایانی آماده سازی در اختیار دارد. قرار بود که هواپیماهای اف ۳۵ بی از این جنگنده به پرواز در بیایند که با توجه به خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه توسط ترکیه و اخراج شدن این کشور از برنامه اف ۳۵ توسط آمریکا در حال حاضر وضعیت ناوگان پروازی برای این هواپیما نامشخص است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید