برگزاری نمایشگاه بزرگ تسلیحات در پاکستان با حضور هیات نظامی ایران

به گزارش نبأخبر،یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع موسوم به IDEAS ۲۰۲۲ به میزبانی ارتش پاکستان و با حضور هیات‌هایی از ۶۴ کشور از جمله هیاتی از ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» آغاز شد. بزرگترین نمایشگاه تسلیحات پاکستان پس از وقفه‌ای چهار ساله آغاز به کار کرد و […]

به گزارش نبأخبر،یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع موسوم به IDEAS ۲۰۲۲ به میزبانی ارتش پاکستان و با حضور هیات‌هایی از ۶۴ کشور از جمله هیاتی از ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» آغاز شد.

بزرگترین نمایشگاه تسلیحات پاکستان پس از وقفه‌ای چهار ساله آغاز به کار کرد و قرار است تا روز جمعه آخرین دستاوردهای حوزه دفاعی و جنگی پاکستان و کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شود.
شعار یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع پاکستان “سلاح برای صلح” است و برخی کشورها از جمله آمریکا، روسیه، چین، ترکیه، امارات در میان غرفه داران این رویداد نمایشگاهی هستند.

۲۸۵ نماینده از ۶۴ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در این رویداد بین المللی حضور دارند. ۳۲۳ غرفه دار خارجی و ۱۹۹ غرفه دار داخلی هستند.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه امروز با حضور «بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان، «محمد اسرار ترین» وزیر صنایع دفاعی، «عارف ملک» رئیس سازمان تولید و صادرات صنایع دفاعی این کشور، مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی پاکستان برگزار شد. همچنین هیات‌هایی از ۵۱ کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.

هیات ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست امیر سرتیپ «ناصر مختارزاده» معاون ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ارتش جمهوری اسلامی ایران، «حسن نوریان» سرکنسول ایران در کراچی و همچنین سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی کشورمان در پاکستان به عنوان نمایندگان کشورمان در نمایشگاه ایده‌ها ۲۰۲۲ حضور دارند.

هیات نظامی کشورمان همچنین در کنفرانس بین المللی در حاشیه این نمایشگاه با عنوان هوش مصنوعی نیز شرکت می‌کند.

این رویداد بین المللی که هر دو سال یک بار برگزار می شد سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری کرونا لغو شد. اولین دوره نمایشگاه بین المللی تسلیحات پاکستان در سال ۲۰۰۰ میلادی منعقد گردید.

کارشناسان نقش رو به رشد هوش مصنوعی در فن‌آوری دفاعی را در این رویداد چهار روزه برجسته خواهند کرد.

شمار بسیاری از غرفه داران از سراسر جهان مدل های پیشرفته ای از پهپادها، زیردریایی ها، موشک ها، جت های جنگنده، تانک ها و تسلیحات را به نمایش خواهند گذاشت.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید