ترسناک ترین بمب افکن روسیه با ویژگی های باورنکردنی!

به نقل از منابع خبری

روسیه همچنین برنامه‌ای برای توسعه نسل بعدی بمب افکن‌های PAK DA دارد. انتظار می‌رود این هواپیما به تعداد محدود تولید شود و در کنار Tu-۱۶۰M۲ پرواز کند. با این وجود، امروزه Tu-۱۶۰ به عنوان پیشرفته‌ترین بمب افکن در جهان شمرده می‌شود.

به گزارش نباءخبر، Tu-۱۶۰M اولین بمب افکن کلاس خود است که پس از فروپاشی شوروی تماما در روسیه ساخته شد.
به نقل از نشریه میلیتاری واچمگزینچاپ ایالات متحده می‌نویسد: نیرو‌های هوافضای روسیه باید اولین بمب افکن Tu-۱۶۰M ​​مدل جدید را قبل از آغاز سال ۲۰۲۳ دریافت کنند. این کار آغازگریک سری جدیدی از خرید‌ها به تعداد کل تا ۵۰ هواپیما خواهد بود. قابل ذکر است که این اولین بمب افکن در کلاس خود است که پس از فروپاشی اتحاد شوروی به طور کامل در روسیه ساخته شده است. یوریاسلیوسار، رئیس شرکت هواپیمایی متحد دولتی، در این باره اظهار داشت: “این یک هواپیمای عمیقاً مدرنیزه شده مبتنی بر Tu-۱۶۰ با قابلیت‌های جدید و عملکرد جدید است. ما دو جهت داریم: ما در حال نوسازی ناوگان موجود هواپیما‌های Tu-۱۶۰ هستیم و امسال اولین هواپیمای سریال Tu-۱۶۰M ​​را تحویل می‌دهیم که ناوگان هوانوردی دوربرد را پر می‌کند. ”

ترسناک ترین بمب افکن روسیه با ویژگی های باورنکردنی!+ عکس

بمب افکن‌های Tu-۱۶۰ در سال ۱۹۸۷ وارد خدمت در نیروی هوایی شوروی شدند. در مجموع ۲۷ هواپیمای سریال Tu-۱۶۰ سفارش داده شد که ۱۴ فروند از آن‌ها هنوز در خدمت هستند. به دلایل متعدد، روسیه برای مدتی طولانی موفق به بازگشت Tu-۱۶۰ به تولید سریال نشد. اولین Tu-۱۶۰M ​​در ژانویه ۲۰۲۱ به پرواز درآمد. بدنه هواپیمای جدید تقریباً مشابه هواپیمای شوروی است، اما سیستم اویونیک و تسلیحات هواپیما با نصب موتور‌های جدید و کارآمدتر NK-۳۲-۰۲ بسیار بهبود یافته است. نوآوری در زمینه کنترل پرواز و اویونیک شامل رادار NV-۷۰M و نمایشگر‌های دیجیتال در کابین خلبان است و تجهیزات ناوبری ترکیبی از موقعیت یابی اینرسی، ناوبری آسمانی، راداردوپلر پالس و رادیو ماهواره‌ای است. این هواپیما همچنین به تعدادی تسلیحات جدید مجهز است، در درجه اول موشک کروزرادار گریز Kh-۱۰۱/۱۰۲ با حداکثر برد پرواز بیش از ۳ هزار کیلومتر. در آینده قرار است این مجموعه تسلیحاتی با موشک‌های هایپرسونیک هوا پایه توسعه یابد. بدنه Tu-۱۶۰ ساخت شوروی به همان استاندارد‌هایی که از ابتدا ساخته شده بودند توسعه می‌یابند. اولین بمب افکن توسعه یافته به استاندارد Tu-۱۶۰M ​​در اوایل فوریه ۲۰۲۰ به هوا بلند شد.

ترسناک ترین بمب افکن روسیه

انتظار می‌رود که ۲۱B-های آمریکایی و H-۲۰‌های چینی با قابلیت‌های نسل بعدی و بسیار جلوتر از بمب افکن‌های موجود به زودی وارد خدمت شوند. روسیه همچنین برنامه‌ای برای توسعه نسل بعدی بمب افکن‌های PAK DA دارد. انتظار می‌رود این هواپیما به تعداد محدود تولید شود و در کنار Tu-۱۶۰M۲ پرواز کند. با این وجود، امروزه Tu-۱۶۰ به عنوان پیشرفته‌ترین بمب افکن در جهان شمرده می‌شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید