آماده‌باش رزمناوهای روسیه مجهز به موشک‌های کالیبر در دریای سیاه

به نقل از رویترز

موشک‌های کالیبر گروهی از موشک‌های ساخت روسیه ویژه برای حملات ضدکشتی، ضد زیردریایی، زمین به زمین و هوا به سطح هستند. این موشک‌ها به کلاهک جنگی ۴۵۰ کیلوگرمی یا اتمی مسلح می‌شوند و برد نمونه‌های مختلف آن بین ۵۰ تا ۴۰۰۰ کیلومتر است.

به گزارش نباءخبر،به گزارش خبرگزاری «رویترز» ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین روز سه شنبه اعلام کرد چهار فروند کشتی جنگی روسیه مجهز به موشک‌های کروز «کالیبر» در دریای سیاه در حالت آماده باش هستند.

بر اساس این گزارش، شمار رزمناو‌های روسی مجهز به موشک‌های کروز «کالیبر» در جنگ روسیه و اوکراین در نوسان بوده است. موشک‌های کالیبر گروهی از موشک‌های ساخت روسیه ویژه برای حملات ضدکشتی، ضد زیردریایی، زمین به زمین و هوا به سطح هستند. این موشک‌ها به کلاهک جنگی ۴۵۰ کیلوگرمی یا اتمی مسلح می‌شوند و برد نمونه‌های مختلف آن بین ۵۰ تا ۴۰۰۰ کیلومتر است.

در تحولی دیگر مرتبط با جنگ روسیه و اوکراین، فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا گفت که پدافند هوایی روسیه متحرک است و این امر کار نیروی هوایی اوکراین را دشوار کرده است.

ژنرال «جیمز بی هکر» فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا در این باره گفت که روسیه نیز شماری جنگنده از دست داده و این به دلیل دفاع هوایی و موشکی یکپارچه اوکراین است.

وی افزود: «روسیه بیش از ۶۰ جنگنده اوکراینی را سرنگون کرده است. البته هر دو طرف در دفاع هوایی و موشکی یکپارچه بسیار موثر بوده‌اند و به همین دلیل است که آنها بر فراز کشور یکدیگر پرواز نمی‌کنند.»

به گفته وی، پدافند هوایی روسیه در روسیه، بلاروس و بخش‌هایی از اوکراین توانایی حرکت در اطراف را دارد و این امر، استفاده از نیروی هوایی اوکراین را در ضدحملات ترکیبی که اوکراینی‌ها برای بهار و تابستان برنامه ریزی می‌کنند، دشوار کرده است


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید