رونمایی اردوغان از جت نسل پنجم ترکیه

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»

اردوغان نام این جنگنده را «کاآن» گذاشت.اردوغان در بازدید صنایع هوافضای ترکیه در «آنکارا» گفت: «ترکیه اکنون در همه زمینه‌ها در خشکی، دریا ، زیردریایی، در هوا و فضا فعال است.»

به گزارش نبأخبر،رئیس جمهور ترکیه در اقدامی تبلیغاتی نام هواپیمای جنگنده بومی ترکیه را اعلام کرد و مدعی شد ترکیه اکنون در همه حوزه‌های نظامی فعال است.

« رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در اقدامی تبلیغاتی نام هواپیمای جنگنده بومی ترکیه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» اردوغان نام این جنگنده را «کاآن» گذاشت.اردوغان در بازدید صنایع هوافضای ترکیه در «آنکارا» گفت: «ترکیه اکنون در همه زمینه‌ها در خشکی، دریا ، زیردریایی، در هوا و فضا فعال است.»

این در حالی است که رسانه‌ها بیشتر فاش ساختند که موتور جنگنده ادعایی نسل پنجم ترکیه ساخت شرکت «رولز رویس» انگلیس است. این جت با هدف جایگزینی ناوگان قدیمی اف-۱۶ ارتش ترکیه ساخته شد.

اردوغان در ادامه ادعای خود اظهار داشت که ترکیه با این هواپیما به یکی از پنج کشور دارای این نوع فناوری تبدیل خواهد شد.

این هواپیما که پروژه آن در سال ۲۰۱۶ آغاز شد، در ماه مارس به بهره برداری رسید. این هواپیمای ۲۱ متری به لطف دو موتور خود قادر به رسیدن به حداکثر سرعت ۱.۸ ماخ است .

رونمایی اردوغان از جت نسل پنجم ترکیه

رسانه‌های ترکیه پیشتر اعلام کردند که این جنگنده رادار گریز از ۲۰۰۰۰ قطعه تشکیل شده است. ترکیه قبلاً بخشی از برنامه ساخت جنگنده نسل پنجم اف-۳۵ بود، اما در سال ۲۰۱۹ به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه از این پروژه اخراج و سفارش برای خرید این جت‌ها نیز لغو شد.

ترکیه در روزهای گذشته با شتاب فراوان از دستاوردهای نظامی خود خبر می‌دهد به طوریکه این کشور چهارشنبه گذشته از حرکت پهپاد رزمی بدون سرنشین «آنکا-۳» در باند «فرودگاه آنکارا» خبر داد.

رونمایی اردوغان از جت نسل پنجم ترکیه

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» این پهپاد جنگی ترکیه با دید کم راداری، قابلیت پرواز با سرعت بالا و بال‌های متحرک روز چهارشنبه روی باند فرودگاه قرار گرفت. رسانه‌های ترکیه از حرکت این پهپاد رادار گریز تصاویر منتشر کردند. آنکا-۳ می‌تواند تا ارتفاع ۴۴۰۰۰ پا پرواز کند


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید