رونمایی از جدیدترین پهپاد رادارگریز تاکتیکی آمریکا

به نقل از منابع خبری

هواپیمای XQ-58 Valkyrie، یک پهپاد تاکتیکی خودمختار و کم هزینه است که برای اهداف نظارتی و شناسایی در نظر گرفته شده و اولین پرواز آزمایشی خود را در اکتبر انجام داد. و در مجموع دارای شش پرواز آزمایشی برنامه ریزی شده برای ارزیابی توانایی پهپاد در پشتیبانی از ماموریت های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی، اثربخشی پشتیبانی الکترونیکی خودران برای سکوهای خدمه و پتانسیل سکوهای مجهز به هوش مصنوعی برای تقویت گشت های هوایی رزمی است.

به گزارش نبأخبر، پهپاد Thanatos که توسط Kratos Defence طراحی شده است، دارای موارد استفاده نظامی بالقوه است
به نقل از iot world today، رندر جدیدی از پهپاد رادارگریز تاکتیکی آمریکا با نام «تاناتوس» رونمایی شد.

این رندر توسط شرکت Kratos Defense and Security Solutions مستقر در کالیفرنیا ایجاد شده است.

برنامه‌های این پهپاد رادارگریز تاکتیکی آمریکا برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ اعلام شد، اگرچه اطلاعات کمی در مورد قابلیت‌ها و کاربردهای مورد نظر آن وجود دارد. پهپادهای رادارگریز معمولاً برای عملیات نظامی در نظر گرفته می شوند. این دستگاه‌ها که برای ماموریت‌های مخفی طراحی شده‌اند، از طیف وسیعی از فناوری‌ها برای کاهش تشخیص مانند رادار، مادون قرمز و نور مرئی استفاده می‌کنند.

اریک دمارکو، رئیس و مدیرعامل کریتوس، گفت که این شرکت در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در بخش هواپیماهای بدون سرنشین تاکتیکی و ماهواره ای در سال ۲۰۲۴ است، “به منظور موقعیت شرکت برای رشد بالقوه بیشتر در سال ۲۰۲۵ و پس از آن.”

 

دیمارکو گفت: «ما در حال مذاکره با یک مشتری هستیم و امیدواریم سال آینده در رابطه با برخی دیگر از سامانه‌های پهپاد تاکتیکی کریتوس، از جمله تاناتوس، قرارداد داشته باشیم».

این پهپاد رادارگریز تاکتیکی امریکا، آرم نیروی هوایی ایالات متحده را در کنار هواپیمای بدون سرنشین نشان می دهد، اگرچه تایید نشده است که آیا آژانس مشتری است یا خیر.

 

کریتوس چندین پروژه با ارتش ایالات متحده در دست اجرا دارد. این شرکت در ماه ژوئیه قراردادی به ارزش ۹۵ میلیون دلار برای تامین سامانه های هدف بدون سرنشین به ارتش دریافت کرد و این شرکت هواپیماهای بدون سرنشین رادارگریز خود، XQ-58 Valkyrie را در اختیار نیروی هوایی ایالات متحده قرار داد.

گفتنی است هواپیمای XQ-58 Valkyrie، یک پهپاد تاکتیکی خودمختار و کم هزینه است که برای اهداف نظارتی و شناسایی در نظر گرفته شده و اولین پرواز آزمایشی خود را در اکتبر انجام داد. و در مجموع دارای شش پرواز آزمایشی برنامه ریزی شده برای ارزیابی توانایی پهپاد در پشتیبانی از ماموریت های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی، اثربخشی پشتیبانی الکترونیکی خودران برای سکوهای خدمه و پتانسیل سکوهای مجهز به هوش مصنوعی برای تقویت گشت های هوایی رزمی است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید