مالیات پلکانی بر درآمد کارمندان بی‌ عدالتی است

مالیات پلکانی بر درآمد کارمندان

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه با دو پله‌ای شدن محاسبه مالیات بر درآمد کارمندان مخالفم و این امر نوعی بی عدالتی است، گفت: این مصوبه کمیسیون قطعا اصلاح می شود زیرا ما در وضعیت کنونی هم با کسری درآمد مالیاتی روبرو هستیم

به گزارش صدانیوز رحیم زارع عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه این کمیسیون درباره شیوه محاسبه مالیات پلکانی بر درآمد کارمندان گفت: من شخصا در حوزه مالیات­‌ستانی طرفدار گروه­‌های با درآمد پایین بودم. البته لازم است در بحث اعضای هیئت علمی، پزشکان و قضات بازنشسته اصلاحاتی صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه با دو پله‌­ای شدن محاسبه مالیات پلکانی بر درآمد کارمندان مخالفم، افزود: این مصوبه قطعا بازنگری می شود زیرا ما در وضعیت کنونی هم با کسری درآمد مالیاتی روبرو هستیم، ضمن آنکه این مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای افرادی که حقوق‌­های کم­تری دارند نوعی بی‌­عدالتی است. بنابراین حتما مصوبه کمیسیون درباره دوپله‌­ای شدن محاسبه مالیات بر درآمد کارمندان اصلاح می‌­شود.

به گزارش فارس، اواخر هفته گذشته، کمیسیون تلفیق مجلس در اقدامی عجیب، ضمن رد پیشنهاد دولت برای پنج پله ای شدن مالیات بر درآمد کارمندان در بند «الف» تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۹، مصوب کرد مالیات بر درآمد کارمندان به صورت دو پله ای اخذ شود. کارشناسان اعتقاد دارند این مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس که به معنای کاهش چشمگیر مالیات افرادی است که حقوق های نجومی می گیرند، هم برخلاف عدالت است و هم موجب کاهش ۵ هزار میلیارد تومانی درآمد دولت از این محل می شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید