تعیین تکلیف سوال از زنگنه درباره قرارداد گازی با ترکمنستان در کمیسیون انرژی

 مالک شریعتی

 مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون، گفت: در این جلسه میزبان اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی بودیم و گزارشی از فعالیتهای آنها بیان شد و درخواست های خود را به صورت مکتوب تقدیم رئیس کمیسیون کردند. وی افزود: همچنین در خصوص تعیین تکلیف سوال ۲۱ نفر […]

 مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون، گفت: در این جلسه میزبان اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی بودیم و گزارشی از فعالیتهای آنها بیان شد و درخواست های خود را به صورت مکتوب تقدیم رئیس کمیسیون کردند.

وی افزود: همچنین در خصوص تعیین تکلیف سوال ۲۱ نفر از نمایندگان از بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان نیز بحث  شد.

وی ادامه داد: در این خصوص دو نامه به کمیسیون واصل شده بود؛ نامه اول را  محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و طراح اولیه سوال نوشته که در آن اعلام کرده  با توجه به توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون و حضور او در جلسات کارشناسی داخل وزارت نفت، نسبت به سوال قانع شده است و لذا درخواست کرده که سوال به صحن علنی ارجاع نشود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در همین راستا ادامه داد: نامه دوم توسط ۱۲ نفر از دیگر نمایندگان سوال کننده خطاب به رئیس کمیسیون انرژی نوشته شده بود مبنی بر اینکه با توجه به کسب اطلاع از توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون، قانع نشده اند، خواستار ارجاع سوال به صحن علنی هستند.

شریعتی بیان داشت: برداشت رئیس کمیسیون  انرژی به عنوان اداره کننده جلسه از آیین نامه این بود که چون محسن دهنوی نماینده تهران  از توضیحات  زنگنه وزیر نفت و همکاران ایشان در وزارتخانه قانع شده است کفایت می کند و قانع نشدن سایر نمایندگان سوال کننده حقی برای آنها ایجاد نمی کند و لذا سوال به صحن علنی ارجاع نمی شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ، اظهار داشت: همچنین در این جلسه مقرر شد که پنج شنبه این هفته هیاتی از کمیسیون انرژی مجلس به دعوت نمایندگان زابل (آقایان دهمرده و سرگزی) به استان سیستان و بلوچستان سفرکنند؛ در این سفر آقایان عباسی رئیس، شریعتی، سنگدوینی رئیس کمیته گاز و گیلانی از اعضای کمیسیون به استان سفر خواهند کرد تا از نزدیک آخرین وضعیت گازرسانی را نظارت و از نیروگاه بادی میل نادر بازدید کنند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید