پیش‌بینی نا امید کننده روسیه از آینده اقتصاد جهانی

به گزارش اسپوتنیک

به گزارش نباء خبر، در حالی که انکتاد خبر از نصف شدن سرمایه کذاری خارجی در جهان می دهد و نهادهای جهانی نیز به کاهش رشد اقتصادجهان بارها هشدار داده اندا تاق حساب‌های روسیه نیز در خصوص احتمال وقوع رکود شدید در اقتصاد جهانی هشدار داده است.
به گزارش اسپوتنیک، اتاق حساب‌های روسیه در گزارش مربوط به پیش‌بینی توسعه اقتصادی این کشور برای سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۳، در خصوص احتمال وقوع رکود شدید در اقتصاد جهانی هشدار داد.کارشناسان اتاق حساب‌های روسیه یادآوری کردند که به دلیل اتمام بسیاری از برنامه‌های محرک در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ و شیوع ویروس کرونا، چشم انداز اقتصاد جهانی همچنان نامشخص است. آنها همچنین خاطر نشان کردند که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، صندوق بین المللی پول و آژانس رتبه بندی فیچ، پیش بینی‌های خود در مورد توسعه اقتصاد را در جهت نزولی اصلاح کرده‌اند
 بر اساس برآوردها، تولید ناخالص داخلی جهان ممکن است بین ۶/۴ – ۶درصد  شناور باشد. در این گزارش بر همین اساس آمده است: بنابراین، اقتصاد جهانی در عمیق ترین رکود اقتصادی ۸۰ سال اخیر خود قرار خواهد گرفت.گفتنی است که سند منتشر شده، اولین پیش بینی اتاق حساب‌های روسیه در مورد چشم انداز اقتصاد این کشور در سه سال آینده است. کارشناسان در این گزارش دو گزینه برای توسعه رویدادها در نظر گرفته‌اند: پایه‌ای، نسبتاً مطلوب و محافظه کارانه، سناریوی شوک‌آور.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید