عبور بیت‌کوین برای نخستین بار از مرز ۲۰ هزار دلار

به گزارش خبرگزاری رویترز

بیت کوئین

بهای بیت‌کوین در سال جاری میلادی به دلیل گرایش بیشتر سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به امکان بالقوه سودآوری سریع ارزهای دیجیتال، مقاومت آن‌ها در برابر تورم و گمانه‌زنی در مورد تبدیل شدن آن به یک واحد ارز عمومی، بیش از ۱۷۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نباء خبر،روی آوردن بی‌سابقه سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین به عنوان یک پس‌انداز مطمئن در ماه‌های اخیر، همزمان با کاهش بهای طلا بوده است.

بهای هر بیت‌کوین در روز چهارشنبه ۲۶ آذر، به دلیل گرایش بیشتر سرمایه‌گذاران و موسسات مالی به ارزهای دیجیتال، برای نخستین بار از مرز ۲۰ هزار دلار عبور کرد و به ۲۰ هزار و ۶۷۵ دلار رسید.به گزارش خبرگزاری رویترز، بهای بیت‌کوین در سال جاری میلادی به دلیل گرایش بیشتر سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به امکان بالقوه سودآوری سریع ارزهای دیجیتال، مقاومت آن‌ها در برابر تورم و گمانه‌زنی در مورد تبدیل شدن آن به یک واحد ارز عمومی، بیش از ۱۷۰ درصد افزایش یافته است.بهای دو ارز دیجیتال دیگر نیز که معمولا تابع نوسانات بیت‌کوین هستند افزایش یافته است. بهای هر «اِتریوم» حدود ۵.۴ درصد و بهای «اکس پی آر» ۸.۱ درصد افزایش پیدا کرد.

اسکات فریمن، کارشناس یک موسسه معاملات ارزی گفت: «با توجه به این‌که در ماه‌های اخیر چند شرکت و موسسه مالی مهم از بیت‌کوین حمایت کرده‌اند اکثر مشتریان ما پیش‌بینی می‌کردند که بهای بیت‌کوین رکورد جدیدی بر جای خواهد گذاشت».او افزود: «به دلیل افزایش تمایل سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مالی و تجاری به خرید بیت‌کوین به احتمال زیاد بهای سایر ارزهای دیجیتال نیز افزایش پیدا می‌کند و این افزایش قیمت در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت».در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش تمایل به خرید بیت‌کوین در بین سرمایه‌گذاران آمریکایی که نگران وضعیت متلاطم بازار هستند حجم قابل توجهی از ارزهای دیجیتال از آسیای جنوب شرقی روانه بازار آمریکا شده است.سخنگوی یک شرکت بریتانیایی مدیریت سرمایه‌گذاری به نام «رافر» که بیش از ۲۰ میلیارد پوند سرمایه را مدیریت می‌کند به خبرگزاری رویترز گفت که این شرکت در ماه‌های اخیر حدود ۵۵۰ میلیون پوند بیت‌کوین خریداری کرده است.

مطالب پیشنهادی
خرید مستقیم میلگرد بدون واسطه

خرید مستقیم میلگرد بدون واسطه
خرید مستقیم میلگرد بدون واسطه

خرید مستقیم میلگرد بدون واسطه

روی آوردن بی‌سابقه سرمایه‌گذاران به ارز دیجیتال بیت‌کوین به عنوان یک پس‌انداز مطمئن در ماه‌های اخیر، همزمان با کاهش بهای طلا بوده است.برخی از سرمایه‌گذاران از جمله شرکت‌های خانوادگی و یا موسسات سرمایه‌گذاری پرخطر به دلیل ابهام و عدم شفافیت در بازار ارزهای دیجیتال تمایل چندانی به خرید بیت‌کوین نشان نمی‌دادند. اما افزایش نظارت و وضع مقررات برای بازار ارزهای دیجیتال در آمریکا تا حدی این نگرانی‌ها را برطرف کرده است.بهای بیت‌کوین در ماه نوامبر امسال به مرز ۲۰ هزار دلار نزدیک شد ولی پس از مدتی ثبات به حدود ۱۷ هزار دلار کاهش یافت. این نوسان برای مدتی نگرانی در مورد احتمال سقوط شدید ارزش بیت‌کوین مثل سال ۲۰۱۸ را تشدید کرد.گلاسنود، یکی از موسسات کارشناسی بازار ارزهای دیجیتال، می‌گوید بسیاری از صاحبان قدیمی بیت‌کوین پس از افزایش ناگهانی بهای آن در ماه نوامبر بخش زیادی از دارایی‌های خود را فروخته‌اند و به احتمال فراوان روند رو به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ادامه پیدا می‌کند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید