دولت باید پاسخگوی ریختن سود ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب ۱۲۰ نفر باشد

به نقل از احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه

مجلس رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی را که رئیس‌ جمهور و معاون اول وی طی چند سال اخیر در اختیار عده‌ای خاص مانند پسرخاله‌ها، دختر وزیر، فلان مقام دستگاه اجرایی و … قرار داده بودند را تفریق کرده و مابه‌التفاوت آن را جمع و در جیب مردم ریخته است.

به گزارش نبآء خبر،احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در واکنش به اظهارات دیروز رئیس‌ جمهور روحانی درباره افزایش میزان وابستگی بودجه به نفت توسط مجلس و عدم اطلاع نمایندگان از عمل جمع و تفریق گفت: متاسفانه رئیس جمهور در اظهاراتی توهین‌ آمیز به وکلای ملت ایران اعلام کرده، نمایندگان به نوعی جمع و تفریق را نمی‌دانند.

مشکل رئیس‌جمهور این است که همین جمع و تفریق را در کلاس اول یاد نگرفته زیرا اگر بلد بود، باید اکنون حقیقت را متوجه می‌شد.وی ادامه داد: مجلس رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی را که رئیس‌ جمهور و معاون اول وی طی چند سال اخیر در اختیار عده‌ای خاص مانند پسرخاله‌ها، دختر وزیر، فلان مقام دستگاه اجرایی و … قرار داده بودند را تفریق کرده و مابه‌التفاوت آن را جمع و در جیب مردم ریخته است. نمایندگان مجلس جمع و تفریق را خوب بلد هستند و این دولت است که باید پاسخگوی ریختن درآمدهای ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب ۱۲۰ نفر در کشور باشد.

سود رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی در جیب اقوام و دوستان آقایان

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: دولت برای واردات مرغ ارز ۴۲۰۰ تومانی را تخصیص داده و این یعنی باید هر کیلو مرغ به قیمت یک و نیم دلار و یا حدود ۸ هزار تومان محاسبه و به دست مردم برسد اما در این چند سال کدام یک از شهروندان مرغ را با این قیمت خریداری کرده است؟ در صورتی که مردم مرغ را حتی کیلویی ۳۵ هزار تومان هم خریداری کرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تاکید براینکه نمایندگان امسال در بودجه کار بزرگی را انجام داده اند، بیان کرد: آقایان در این چند سال ارز ۴۲۰۰ تومانی را تنها در اختیار افرادی که با آنها ارتباط حزبی یا گروهی داشته و یا از خویشاوندان و اقوامشان بوده‌اند، قرار داده‌اند و این افراد هم یا کالا به کشور وارد نکرده و یا کالاهای وارد شده را با قیمت بسیار بالا در بازار فروخته‌اند.

امیرآبادی‌ فراهانی تاکید کرد: اگر رئیس‌ جمهور این جمع و تفریق را بلد است که بله ما نمایندگان این جمع و تفریق را بلد نیستیم، ما تنها این جمع و تفریق را بلدیم که از جیب رانت‌خواران کم و تفریق کرده و به جیب مردم مستضعف و محروم بریزیم.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر همدلی قوا گفت: متاسفانه این گونه رفتار ها و سخنان رئیس جمهور وحدت نمی‌آورد، هر زمان نمایندگان مجلس انتقادی را نسبت به رئیس جمهور یا وزرا انجام داده، آنها سریعاً شکایت مجلس را به رهبری برده‌اند، بنابراین وقتی کسی سنگ می‌اندازد، پاسخش کلوخ است.

وی افزود: نمی‌شود که رئیس جمهور هر روز از رسانه ملی به صورت زنده به مجلس توهین کند، اگر آقایان به دنبال حل مشکلات مردم هستند که متاسفانه اینگونه نیست باید اینگونه حرفها را کنار بگذارند زیرا امروز مردم گرفتار و درگیر هستند و از این گونه رفتارها و بگو مگو های مسئولان خوششان نمی آید.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: اعصاب مردم از گرانی اجناس و وضعیت معیشتی و بویژه بورس خُرد شده است، وضعیت بورسی که خود آقای رئیس جمهور و وزرا مردم را تشویق به سرمایه گذاری در آن کردند و اکنون هم مردم را رها کرده‌اند. مردم از این موارد ناراحت هستند، پس دیگر بیشتر از این آنها را غصه ندهیم.

آقایان به جای تمسخر مجلس پاسخگوی قول‌ ها و رفتار های خود باشند

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه برای حل مشکلات باید در کنار هم و با هم فکری به دنبال راه حل باشیم، اظهار کرد: این گونه رفتارها و اظهارات از شخص دوم کشور بیانگر به حاشیه راندن مسائل و یا عدم پاسخگویی است. من با گوش دادن به سخنان امروز رئیس‌جمهور فکر کردم، در حال انجام تبلیغات انتخاباتی است، یک نفر به وی بگوید، هشت سال دولتت تمام شد و دیگر برای مردم کاری انجام بده.

وی تاکید کرد: کسی از برداشته شدن تحریم‌ ها، کاهش نرخ ارز و حل مشکلات مردم ناراحت نمی‌شود اما این گونه صحبت کردن درست نیست. اینکه دولت تمام تخم مرغ های خود را در سبد برجام گذاشت و آدمی مانند ترامپ تمام تخم‌ مرغ‌ ها را از بین برد، تنها بیانگر آن است که متاسفانه آقایان برای اداره کشور برنامه‌ای ندارند، آنها تنها یک برنامه داشتند و آن هم نگاه به آمریکا و اروپا بود که این کشور ها هم آنطور برخورد کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: آقایان به جای فرافکنی و تمسخر مجلس پاسخگوی قول‌ ها و رفتارهای خود نسبت به مردم باشند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید