۳۲ درصد جمعيت زير خط فقرهستند

مدیر کل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت رفاه گفت

فقر
فقر

در حال حاضر بر اساس گزارش‌ رسمی مرکز آمار ایران ۳۲ درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر قرار دارند و میانه مصرف کالری در کشور زیر استاندارد مصرف ۲۱۰۰ کیلوکالری در روز است.

به گزارش نباء خبر، حامد رفیعی در نشست تخصصی تولید و تامین غذای اساسی، با موضوع سازوکار تعیین قیمت نان و الگوی بهره‌مندی اقشار آسیب پذیر، که در دفتر بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: پس از گذشت سال‌های بسیار زیاد دولت همچنان در اجرای سیاست‌های حمایت از تولید و تامین غذای ارزان با مشکلات فراوانی مواجه است.

مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران اظهار داشت: در ابتدا باید چالش های وضع کنونی تولید و قیمت‌گذاری نان مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود دولت برای تامین نان مصرفی مردم با چه مشکلاتی مواجه است. همچنین علیرضا مروت پور رئیس کانون هماهنگی صنعت آرد و نان در مورد چالش‌های فعلی زنجیره نان گفت: تا زمانی که قیمت یکسانی در باره فروش آرد و نان نداشته باشیم، مشکلات فعلی پابرجا خواهد بود.

در حال حاضر سه قیمت یارانه ای، آزاد پز و صنف و صنعت داریم که این موارد باعث ایجاد فسادهای گسترده در زنجیره تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اختلاف قیمت گندم و آرد یارانه‌ای باید طی سال های آینده دولت نفت را فروخته و صرف بودجه نان در کشور کند، در حال حاضر به دلیل اختلاف قابل توجه قیمت ضایعات نان با قیمت نان مصرفی مردم حجم قابل توجهی از نان‌های تهیه شده در کشور صرف خوراک دام می‌شود.

رئیس کانون هماهنگی صنعت آرد و نان کشور اظهار داشت: تا زمانی که دولت اقدام به قیمت‌گذاری دستوری و نادرست در زنجیره گندم، آرد و نان کند مشکلات کنونی زنجیره پابرجا خواهد بود.پرویز منصورخاکی مشاور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت هم در مورد مشکلات زنجیره گندم، آرد و نان گفت: مهمترین مشکل این زنجیره مربوط به انتهای آن در بخش مصرف است که باعث ایجاد بحران‌های جدی در زمینه تولید می‌شود، در ابتدای پیشنهاد هر راهکاری برای اصلاح وضع موجود، باید تکلیف ۲۴ میلیون خانوار را با موضوع آزادسازی نرخ نان مشخص کنیم.

وی افزود: در حال حاضر بهترین راه برای انتقال ارزش های غذایی به خانوارها استفاده از بستر نان است، چرا که با افزایش قیمت سایر اقلام اساسی میزان مصرف نان هم روبه افزایش نهاده است البته جایگاه هر نانی در سبد مصرفی خانوارها متفاوت است و نباید سیاست یکسانی در مورد میزان یارانه نان های مختلف اتخاذ شود.

مشاور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت اظهار داشت: در سال جاری قیمت تمام شده هر کیلو آرد ۶۵۰۰ تومان است، اما دولت با پرداخت یارانه آن را به قیمت ۸۱۵ تومان به هر نانوایی می‌فروشد، این مسئله باعث ایجاد فسادهای گسترده در زنجیره گندم، آرد و نان می شود و باید برای اصلاح این زنجیره اقدامات جدی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل سهم ۵/۳۶ درصدی مصرف آرد در پخت نان لواش باید به این نان همچنان یارانه پرداخت کنیم و در فرآیندی زمان بندی شده چند ساله به تدریج یارانه نان‌های تافتون، بربری و سنگک را آزاد کنیم.مشاور معاونت بازرگانی وزارت صمت اظهار داشت: اصلاح قیمت نان قطعا در طی یک مرحله امکان پذیر نیست و باید در مقاطع زمانی مختلف به دنبال تغییر قیمت این محصول باشیم، در طرح پیشنهادی ما به این مسئله توجه داریم و بر اساس زمان بندی مشخص نسبت به اجرای آن تاکید می کنیم تا استان ها هم متناسب با شرایط جدید فرصت برنامه ریزی داشته باشند.همچنین محمد حسن جلالی مدیر هماهنگی امور آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اهمیت موضوع نان در کشور گفت: قیمت خرید و فروش گندم، آرد و نان مشکلات اصلی زنجیره است که باید به درستی تعیین شود، تعیین نادرست قیمت خرید باعث رشد مصارف غیرانسانی در زنجیره گندم، آرد و نان می‌شود، از سوی دیگر تعیین نادرست قیمت فروش هم باعث زیان مصرف کنندگان و یا افزایش هزینه های دولت در بودجه می‌شود.

مدیر هماهنگی امور آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: سناریوهای مختلفی برای کاهش هزینه‌های خرید و فروش گندم، آرد و نان طراحی شده اما هنوز تصمیمی در مورد اجرای این سناریوها گرفته نشده است.

جلالی گفت: پیشنهاد پرداخت یارانه نان در قالب پرداخت به انواع مختلف نان اشکال جدی دارد، چرا که در برخی از استان‌ها مصرف لواش بیشتر بوده و در برخی دیگر از استان‌ها هم مصارف نان های سنگک و بربری بیشتر است.با توجه به اختلاف میزان مصرف انواع نان در تمامی استان ها امکان پیاده سازی طرح پرداخت یارانه نان به یک نوع نان خاص وجود ندارد.

هادی موسوی نیک مدیر کل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت رفاه هم در مورد مدل های حمایت از اقشار آسیب پذیر در صورت تغییر قیمت نان گفت: در حال حاضر بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران ۳۲ درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر قرار دارند و میانه مصرف کالری در کشور زیر استاندارد مصرف کالری (۲۱۰۰ کیلوکالری) در روز است.

مدیر کل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت رفاه تصریح کرد: طی سال های اخیر به دلیل افزایش قیمت سایر اقلام اساسی میزان مصرف این محصولات کاهش جدی داشته و میزان مصرف نان افزایش پیدا کرده است، به عنوان مثال به طور میانگین میزان مصرف گوشت خانوارهای ایرانی در هر ماه به کمتر از یک کیلوگرم رسیده است.

وی افزود: در سال‌های گذشته برای اصلاح قیمت نان به صورت پایلوت در یک شهرستان اقدام به جمع آوری اطلاعات مربوط به این موضوع کردیم اما در نهایت به دلیل نبود همکاری بانک مرکزی این طرح با مشکلاتی مواجه شد، به اعتقاد ما می توان با پرداخت یارانه کالایی در قالب کارت های بانکی موضوع نان را در کشور مدیریت کرد.موسوی نیک گفت: در حال حاضر کم هزینه ترین و عملیاتی ترین حالت ممکن برای اصلاح وضع کنونی قیمت نان، پرداخت یارانه در قالب کارت های بانکی برای خرید آن است، اجرای چنین طرحی طبق محاسبات انجام شده در وزارت رفاه در همان مرحله اول ۳۰ درصد از هزینه های کنونی دولت در بودجه را کمتر می کند.محمود درویشانی معاون امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه هم در باره مسائل مربوط به قیمت نان گفت: طی محاسبات انجام شده در گذشته باید هزینه تمام شده آرد در قیمت نان حدود ۷۰ درصد می بود، اما در حال حاضر به ۳۰ درصد کاهش یافته و دیگر هزینه های پخت نان بیشتر شده است.

وی افزود: به صورت کلی پرداخت یارانه در قالب کالابرگ الکترونیک مشکلات زیرساختی و جمع آوری اطلاعات دارد و پرداخت یارانه نقدی به حساب خانوارها به راحتی قابل انجام است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید