برگزاری نشست مشترک گروه های فلسطینی برای تعیین سازوکار برگزاری انتخابات

انتخابات فلسطین
حسام بدران از رهبران جنبش حماس اعلام کرد قرار است گروه های فلسطینی هفته آینده نشست های مشترکی برای تعیین سازوکار برگزاری انتخابات فلسطین در چارچوب توافقات انجام شده با فتح برگزار نمایند.

به گزارش صدانیوز به نقل از قدسنا، حسام بدران از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس امروز جمعه اعلام کرد هفته آینده نشست هایی میان گروه های فلسطینی برای تعیین سازوکار اجرای انتخابات در فلسطین برگزار می شود. این خبر تنها چند ساعت پس از اعلام شد که اسماعیل هنیه در بیانیه ای از نشست داخلی رهبران حماس برای بررسی دستاوردهای مذاکرات اخیر با جنبش فتح خبر داد.

بدران افزود این نشست ها هفته آینده برای دستیابی به نقاط مشترک در خصوص مساله وحدت ملی و تعیین سازکاری برگزاری انتخابات فلسطین برگزار می شود.

وی در سخنان امروز خود که یک روز پس از مذاکرات استانبول میان فتح و حماس ایراد شده تاکید کرد دو جنبش راه های دستیابی به شراکت در عرصه ملی فلسطین را مورد بررسی قرار داده اند که شامل مسائل اساسی ملت فلسطین و تمام نهادهای تشکیلات خودگردان به ویژه سازمان آزادی بخش می شده است.

بدران ادامه داد مهمترین بندهای مورد بحث، سازوکار ایجاد یک رهبری ملی مقاوم و مردمی و توافق بر استراتژی ها موثر به ویژه در کرانه باختری و قدس اشغالی بوده است.

این عضو دفتر سیاسی حماس گفت: جنبش حماس و فتح بر تشکیل ساختاری برای رهبری فلسطینیان از طریق برگزاری انتخابات به عنوان حق قطعی ملت فلسطین تاکید کردند.

بدران در بخش دیگری از سخنان خود افزود: گفتگو با جنبش فتح در مورد انتخابات کاملاً روشن و از حمایت ابومازن برخوردار است، وی حمایت از تمام جزئیات این گفتگو برای برگزاری انتخابات و به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای انتخابات رهبران خود مورد تاکید قرار داد.

این عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: برگزاری انتخابات در قدس نبرد واقعی با اشغالگران محسوب می شود، قدس اصلی ترین مساله فلسطین بوده و هرگز محل نزاع فلسطینی – فلسطینی نخواهد بود.

وی در مورد اختلافات با جنبش فتح تاکید کرد: تصمیم گرفتیم بر مواردی که مورد توافق قرار گرفته متمرکز شویم و راهکارهای عملیاتی کردن آنها را طراحی کنیم و فعلاً بررسی مسائل اختلافی به زمان دیگری موکول نماییم.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید