موج سرمایه‌گذاری‌ صهیونیست‌ها در کشورهای عربی خلیج فارس

به نقل از خبرگزاری ها

به گزارش صدانیوز،موج سرمایه‌گذاری‌ صهیونیست‌ها در کشورهای عربی خلیج فارس پس از عادی‌سازی
منابع از امضای یک قرارداد جدید میان شرکت‌های اماراتی و صهیونیستی در زمینه سرمایه گذاری خبر دادند.
رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک شرکت سرمایه‌گذاری اسرائیلی از امضای اولین یادداشت تفاهم با همتای اماراتی خود خبر داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این شرکت صهیونیستی تاکید کرد که این توافق‌نامه باب سرمایه گذاری‌های امارات در پروژه‌های فنی نوبنیاد اسرائیل و سرمایه گذاری‌های شرکت‌های آن در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را باز می‌کند.

رادیو رژیم صهیونیستی افزود که شرکت «فینیکس» امارات به ریاست «عبدالله النابوده» بستری برای سرمایه‌گذاری اشخاص و خانواده‌های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که به دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری در اراضی اشغالی هستند فراهم می‌کند.

در این زمینه عبدالله النابوده گفت که این شرکت خدماتی در اختیار بازرگانان مربوطه و پرژه‌هایی که در جهت سرمایه‌گذاری در اراضی اشغالی باشد قرار می‌دهد که این امر منجر به گسترش روابط تجاری مشترک میان امارات و رژیم اسرائیل خواهد شد.

از سوی دیگر «جان مدفید» رئیس شرکت مذکور صهیونیستی اظهار داشت که این توافق‌نامه سبب می‌شود تا صدها میلیون دلار میان دو طرف جابه‌جا شود و شرکت‌های اماراتی تجربه بالایی در زمینه تاسیس شرکت‌ها و پروژه‌ها در خاورمیانه دارند.

پیش از این انجمن تولیدکنندگان رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که حدود ۲۰۰ شرکت اسرائیلی پیش از شکل گیری توافق عادی سازی روابط با ابوظبی ضمن انجام فعالیت‌های تجاری به امارات صادرات داشتند.

همچنین چند روز پس از اعلام خبر توافق عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در این باره گزارش داد که شرکت سرمایه گذاری ملی «اپکس» امارات توافقنامه‌ تجاری راهبردی را با گروه «ترا» اسرائیل برای تحقیقات در مورد ویروس کرونا امضا کرده است.

البته اکثر معاملات تجاری بین امارات و رژیم صهیونیستی از طریق شرکت‌های تابع طرف سوم که در دیگر کشورها مثل آمریکا فعالیت می‌کنند، صورت می‌گیرد.

پس از آنکه رژیم صهیونیستی و امارات از امضای توافق عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک دو جانبه خبر دادند، این توافق نامه تجاری – بهداشتی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ابوظبی امضا شد.

در بیانیه مشترک این توافقنامه آمده است که امارات متحده عربی و اسرائیل بلافاصله همکاری های خود را در زمینه معالجه و توسعه تحقیق واکسن ویروس کرونا گسترش و تسریع می‌کنند.

ادعای امارات و رژیم صهیونیستی درخصوص همکاری ها درباره واکسن ویروس کرونا در حالی است که تاکنون در سرزمین های اشغالی ۲۷۳ هزار و ۸۲۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و اعتراضات به ناتوانی دولت نتانیاهو در مقابله با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و فساد اقتصادی هر روز بیشتر می شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید