هشدار تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره پاییز و زمستان سیاه

تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد

نظام جهانی

جهان هم اینک در مقطع بسیار حیاتی در همه گیری کووید ۱۹ قرار دارد و برخی کشورها در مسیر بسیار خطرناکی قرار دارند. نظام بهداشتی کشورها زیر فشار این همه گیری در حال فروپاشی است. حقیقت این است که ماه‌های بسیار سختی در پیش رو خواهیم داشت.

به گزارش نباء خبر ،شمار روزانه مبتلایان به کرونا در جهان به مرز نیم میلیون نفر نزدیک شده است. این در حالی است که دولت‌ها هنوز موفق به مهار و کنترل شیوع افسار گسیخته این ویروس در جامعه نشده اند و با آغاز فصل پاییز در نیمکره شمالی باید انتظار سیاه‌ترین فصول را برای کشورهای این منطقه داشت.
سازمان جهانی بهداشت به عنوان متصدی اصلی و تخصصی مسائل بهداشتی در این میان می‌کوشد با صدور دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی به کشورها و مردم جهان، در مبارزه صحیح و درست با کووید ۱۹ کمک کند.
در این کنفرانس خبری تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: با آغاز فصل پاییز و زمستان در نیمکره شمالی (که ۹۰ درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است) ما شاهد افزایش یافتن شمار مبتلایان و قربانیان هستیم، بخصوص وضعیت فعلی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در این باره وخیم است.
او افزود: من فکر می‌کنم همه گیری کرونا بسیار سریع در حال وخیم شدن است. باید از لحاظ ذهنی برای این شرایط آماده باشیم و این وضعیت نباید باعث ایجاد وحشت در ما شود.
ماه‌های سختی در پیش رو خواهیم داشت
ادهانوم تاکید کرد: جهان هم اینک در مقطع بسیار حیاتی در همه گیری کووید ۱۹ قرار دارد و برخی کشورها در مسیر بسیار خطرناکی قرار دارند. نظام بهداشتی کشورها زیر فشار این همه گیری در حال فروپاشی است. حقیقت این است که ماه‌های بسیار سختی در پیش رو خواهیم داشت.
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه با اشاره به فعالیت‌های دولت‌ها گفت: من از رهبران کشورها می‌خواهم که اقدامات فوری را در این زمینه برای جلوگیری از مرگ و میرهای غیرضروری انجام دهند. انجام اقدامات ضروری بهداشتی در این باره بسیار حیاتی است. بسیاری از کشورها هم اینک شاهد جهش شمار مبتلایان بوده اند. اکنون ماه اکتبر (دومین ماه پاییز) است و ما شاهد فشار فزاینده به کادر درمانی و پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها هستیم.
او در پایان بیان کرد: کشورها باید فورا برای کاهش روند ابتلای افراد به کرونا اقدام کنند. افزایش انجام تست کرونا، رهگیری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و قرنطینه آن‌ها، می‌تواند مانع از تعطیلی اجباری و اعمال قوانین و محدودیت‌های سخت گیرانه از سوی کشورها شود.
شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از اقدامات بهداشتی فردی است که می‌تواند به میزان قابل توجهی از شدت شیوع کرونا در جامعه بکاهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید