بایدن: ترامپ نباید دیگر در قدرت باقی بماند

به نقل از خبرگزاری ها

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهور کنونی این کشور که هوادارنش هفته گذشته به کنگره آمریکا حمله کردند، باید در فاصله اندک باقی‌مانده تا پایان دوران ریاست جمهوری‌اش از قدرت عزل شود.

به گزارش نباء خبر،جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران در گفتگو با خبرنگاران صراحتاً اعلام کرد که از نظر وی دونالد ترامپ -که هوادارنش هفته گذشته به کنگره آمریکا حمله کرده و برای ساعاتی آن را تصرف کردند- نباید در قدرت باقی بماند.
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهور کنونی این کشور که هوادارنش هفته گذشته به کنگره آمریکا حمله کردند، باید در فاصله اندک باقی‌مانده تا پایان دوران ریاست جمهوری‌اش از قدرت عزل شود.

جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران در گفتگو با خبرنگاران صراحتاً اعلام کرد که از نظر وی دونالد ترامپ -که هوادارنش هفته گذشته به کنگره آمریکا حمله کرده و برای ساعاتی آن را تصرف کردند- نباید در قدرت باقی بماند.

جو بایدن با اعلام اینکه در خصوص استیضاح ترامپ با تعدادی از سناتورهای آمریکایی گفتگو کرده است، به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم که رئیس‌جمهور ترامپ نباید در قدرت باشد. نقطه!»

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا همچنین درباره برخورد با عوامل حمله به کنگره این کشور نیز خاطرنشان کرد: «من فکر می‌کنم که بسیار مهم است که تمرکز واقعی و جدی روی پاسخگو کردن افرادی که در این اغتشاش دست داشتند، جان مردم را تهدید کردند، اموال عمومی را تخریب کردند و خسارات سنگینی به بار آوردند، وجود داشته باشد.»

چهارشنبه گذشته در جریان حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا که به تحریک شخص وی انجام شد، دست‌کم ۵ نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

در پی این حادثه، تعدادی از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا خواستار برکناری ترامپ توسط مایک پنس معاون رئیس‌جمهور و اعضای کابینه وی از طریق فعال‌سازی متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا شدند و تهدید کردند که اگر این کار انجام نشود، ترامپ را استیضاح خواهند کرد.

با وجود درخواست‌های مکرر دموکرات‌ها برای برکناری ترامپ از طریق متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا تاکنون مایک پنس و اعضای کابینه ترامپ تمایلی به این کار نشان نداده‌اند.

از طرفی گفته می‌شود که تلاش‌ها برای مجبور کردن ترامپ به استعفا نیز به بن‌بست خورده است. روز جمعه شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از مشاوران کاخ سفید گزارش داد که دونالد ترامپ به‌ هیچ وجه قصد استعفا ندارد و خود را در قضیه حمله هوادارانش به کنگره مقصر نمی‌داند.

امروز دوشنبه طرح استیضاح ترامپ به اتهام «تحریک به شورش» از سوی تنی چند از نمایندگان حزب دموکرات تقدیم مجلس نمایندگان آمریکا شد تا اولین گام رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ برداشته شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید