مکاتبات آمریکا و روسیه درباره حمله سایبری به شرکت بزرگ آمریکایی

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، سفیر این کشور در واشنگتن و وزارت امور خارجه آمریکا، درباره حمله سایبری به بزرگ‌ترین شرکت تولید و پخش گوشت قرمز جهان، مکاتباتی داشته‌اند.

به گزارش نباء خبر؛ مقام‌های روسیه و آمریکا روز چهارشنبه، حملات سایبری علیه بزرگ‌ترین شرکت تولید و توزیع گوشت قرمز جهان را به بحث گذاشتند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، سفیر این کشور در واشنگتن، با مقامات وزارت امور خارجه آمریکا درباره حمله سایبری و اخاذی از شرکت «جی‌بی‌اِس» مکاتباتی داشته‌اند.ریابکوف در این باره گفت: «از این نقطه نظر می‌توان گفت، دولت آمریکا در ارتباط مستیقم با دولت روسیه قرار دارد».

سه‌شنبه شب سخنگوی دولت آمریکا اعلام کرد: «کاخ سفید در زمینه رساندن این پیام که کشورهای مسئول، نباید پناهگاه مجرمان باج‌گیر باشند، در تماس مستقیم با دولت روسیه است».

کاخ سفید مدعی شد، مرکز جی بی‌اِس در برزیل به دولت آمریکا اطلاع داده که حمله سایبری و اخاذی از این شرکت احتمالاً توسط گروهی در روسیه انجام شده است.

از روز یکشنبه، حمله سایبری گسترده به زیرساخت‌های جی‌بی‌اِس، موجب اختلال گسترده در فعالیت این شرکت در استرالیا، کانادا، آمریکا و برزیل شده است.

این شرکت تولید و توزیع گوشت قرمز، به تنهایی حدود یک چهارم نیاز آمریکا را برآورده می‌کند و این حمله سایبری، موجب افزایش بهای گوشت قرمز در این کشور شده است.

پیش از این نیز، شرکت خط لوله «کلونیال پایپ لاین» آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت و موجب فلج شدن سیستم انتقال سوخت به ایالات شرقی این کشور شد. در آن زمان نیز کاخ سفید مدعی شد یک شرکت روس این حملات را ترتیب داده است.

چند ماه پیش از این حمله‌ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه‌ای قرار گرفته و حجم بالایی از اطلاعات آن‌ها سرقت رفت.

علاوه بر این، هفته گذشته هکرهای گروه موسوم به «بابوک» که چندی پیش پایگاه‌های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک کرده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید