مرگبارترین سیل در اروپا/ آماده باش ارتش ها

به نقل از دیلی میل

سیل سنگین در کشورهای آلمان، بلژیک و هلند خسارات وسیعی به خانه‌ ها و خودروها وارد کرده است. در بلژیک دو نفر در جریان باران شدید روزهای اخیر جان خود را از دست دادند و از سرنوشت یک دختر ۱۵ ساله که جریان آب رودخانه او را با خود برد، اطلاعی در دست نیست.

به گزارش نباء خبر،، باران سیل آسا منجر به وقوع مرگبارترین سیل در اروپا طی سال های گذشته شده است.بیشترین آسیب به غرب آلمان به‌ ویژه در ایالت‌ های «راینلاند-فالتس و نوردراین-وستفالن» وارد شده؛ جایی که دستکم ۴۵ نفر کشته شدند.

در پی این سیل، تنها در ایالت نوردراین-وستفالن برق حدود ۱۳۵ هزار خانه مسکونی قطع شده است.

بنا بر گزارش‌ ها، در پی طغیان رودخانه آر و جاری شدن سیل در خیابان‌ ها و خانه‌ ها، شماری از مردم جان خود را از دست داده و ده‌ ها تن ناپدید شده‌ اند.

مقام‌ های محلی در آلمان همچنین از مرگ چند نفر دیگر بر اثر جاری شدن سیل در جنوب شهر «بن» خبر می‌ دهند.

راه ارتباطی برخی خانه ها کاملا با جهان بیرون قطع شده و حتی با قایق نمی توان به آنها دسترسی یافت.

سیل سنگین در کشورهای آلمان، بلژیک و هلند خسارات وسیعی به خانه‌ ها و خودروها وارد کرده است. در بلژیک دو نفر در جریان باران شدید روزهای اخیر جان خود را از دست دادند و از سرنوشت یک دختر ۱۵ ساله که جریان آب رودخانه او را با خود برد، اطلاعی در دست نیست.

در بلژیک تصاویر تکان دهنده از خودروهایی که سیل در خیابان های شهر «ورویرز» با خود می برد منتشر شده است.

ساکنان «لی‌ یژ» سومین شهر بزرگ بلژیک بعد از بروکسل و «آنتورپ» دستور تخلیه خانه ها را گرفته اند. مقام ها گفتند کسانی که قادر به ترک خانه ها نیستند باید به طبقات بالایی خانه ها بروند.

انتظار می رود رود «میوز» که از میان این شهر جاری است و همین حالا هم در آستانه طغیان قرار دارد ۱.۵ متر دیگر بالا بیاید. مقام ها همچنین نگران ریختن پلی در شهر هستند.

دولت محلی در بیانیه ای گفت: این بحران استثنایی است و مردم باید به هم کمک کنند.

ساکنان شهر کوچک «پپینستر » بلژیک که در مصب دو رود در استان لی یژ قرار دارد روز پنجشنبه با یک کامیون بزرگ تخلیه شدند، اما وضعیت در تروز آنقدر بد است که عملیات تخلیه خانه ها فعلا متوقف شده.

در هلند گزارشی از کشته یا زخمی شدن مردم منتشر نشده اما از هزاران نفر در شهرهای کوچک و روستاها که در طول رود میوز زندگی می کنند خواسته شده خانه هایشان را ترک کنند. سیل در «والکنبرگ» در نزدیکی مرز بلژیک و آلمان مرکز شهر را فراگرفت و باعث تخلیه چندین خانه سالمندان شد.

ارتش آلمان صدها سرباز و تجهیزات نظامی را برای کمک به عملیات نجات و پاکسازی به مناطق سیل‌ زده اعزام کرده است. باران و سیل اخیر یکی از پرتلفات ترین حوادث طبیعی سال های اخیر در آلمان محسوب می‌ شود.

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان که برای دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به این کشور سفر کرده، سیل های امروز را «فاجعه» خواند و گفت: برای کسانی که جان خود را از دست داده اند سوگوار است.

او در پیامی گفت: «به فکر شما هستم، و می توانید مطمئن باشید که دولت های فدرال، منطقه ای و محلی همه نیروهای خود را در این شرایط بسیار سخت برای نجات جان مردم، کاهش خطرات و کاهش اضطراب به کار خواهند گرفت.»

«آرمین لاشت» وزیر اول راین شمالی- وستفالن هم در جریان دیداری از نواحی آسیب دیده این رویداد شدید آب و هوایی را به گرمایش زمین نسبت داد. او گفت: «ما این نوع رویدادها را از این پس بیشتر و بیشتر تجربه خواهیم کرد، در نتیجه باید اعمال تدابیر حفاظتی در برابر تغییرات اقلیمی را تسریع کنیم… چون تغییرات اقلیمی فقط به یک منطقه یا یک کشور محدود نمی شود.»

براساس گزارش‌ ها، بسیاری از شهروندان در این مناطق با بالا آمدن آب، به پشت‌ بام خانه‌ های خود پناه برده‌ اند و بالگردهای امدادی برای نجات آنها برفراز منطقه پرواز می‌ کنند و دو نفر از نیروهای آتش‌ نشانی در جریان عملیات امدادی جان خود را از دست داده‌ اند. بارندگی در این مناطق ادامه دارد و باعث اختلال در حمل‌ و نقل عمومی، متوقف شدن حرکت قطارها و تعلیق کشتی‌ رانی در رودخانه راین شده است.

مدارس در اطراف غرب آلمان تعطیل و خطوط ارتباطی به شدت مختل شده است.

بنا به گزارش سامانه هواشناسی آلمان، امروز جمعه در جنوب غربی آلمان در بخش بالادستی رودخانه راین بارش شدید در جریان خواهد بود.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید