هشدار چامسکی در مورد خطر جنگ هسته‌ای در جهان

نوام چامسکی متفکر، زبان شناس و منتقد سیاسی برجسته آمریکایی

چامسکی

در سال‌های اخیر ساعت نزدیکی بشر به آرماگدون (به اصطلاح نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان ) و انقراض به نیمه‌شب نزدیک‌تر شده است و این ساعت انقراض حتی می‌تواند در چند روز اتفاق بیفتد.

به گزارش نباءخبر،چامسکی در مصاحبه‌ای، وضعیت جهان و محیط زیست را به خاطر مسائل جنگ و افزایش خطر هسته‌ای مطلوب ندانست و گفت: افزایش احتمال خطر جنگ هسته‌ای و بی‌توجهی کشورها به چالش محیط زیست، جهان را به سمت پرتگاه سوق داده است.
نوام چامسکی متفکر، زبان شناس و منتقد سیاسی برجسته آمریکایی گفت، خطر جنگ هسته‌ای و بی توجهی به محیط زیست جهان را به سقوط می‌کشاند ولی دولت‌ها هیچ کاری برای رفع این چالش‌ها انجام نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بشریت می‌تواند خودش را به سمت خود تخریب سوق دهد، افزود: در سال‌های اخیر ساعت نزدیکی بشر به آرماگدون (به اصطلاح نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان ) و انقراض به نیمه‌شب نزدیک‌تر شده است و این ساعت انقراض حتی می‌تواند در چند روز اتفاق بیفتد.

به گفته این فیلسوف آمریکایی، نگرانی‌های اصلی بشریت «خطر فزاینده جنگ هسته‌ای» و «تهدید بسیار شدید و فزاینده تخریب آب و هوا» است. وی گفت دولت‌ها کاری برای برطرف کردن این مشکلات انجام نمی‌دهند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید