اکسپرس: آیا آمریکا جنگ جهانی سوم را با کره شمالی به راه خواهد انداخت؟

جنگی هسته‌ای با کره شمالی

به نقل از صدا نیوز،روزنامه اکسپرس در مطلبی نوشت: آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی و لفاظی ها و تهدیدهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه های اخیر به تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ منجر شده است. کره شمالی بارها تهدید کرده است که دشمن خود را به خاکستر تبدیل می کند […]

به نقل از صدا نیوز،روزنامه اکسپرس در مطلبی نوشت: آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی و لفاظی ها و تهدیدهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه های اخیر به تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ منجر شده است. کره شمالی بارها تهدید کرده است که دشمن خود را به خاکستر تبدیل می کند و در یک زمان غیرقابل تصور یک حمله تصور نکردنی به خاک آمریکا انجام می دهد.

یک دیپلمات ارشد کره شمالی هم با تأکید بر اینکه داشتن سلاح های هسته ای برای دوام این کشور مورد نیاز است، متعهد شد که اگر واشنگتن خاک پیونگ یانگ را هدف قرار دهد، کره شمالی پاسخ آتش را با آتش خواهد داد. اما با ادامه یافتن این جنگ لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ، آیا دونالد ترامپ واقعا می تواند با کره شمالی وارد جنگ جهانی سوم شود؟

کارشناسانِ سلاح های هسته ای از برخی از توییت های خصمانه دونالد ترامپ ابراز نگرانی کرده اند. «الکس ولراستاین»، تاریخدان سلاح های هسته ای هشدار داد که اظهارات تهاجمی دونالد ترامپ می تواند پیونگ یانگ را ترغیب کند که سلاح های هسته ای اش را گسترش دهد؛ زیرا این کشور آمریکا را یک تهدید بزرگ می بیند.

او در این خصوص گفت: اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ فقط اوضاع را بدتر می کند. اگر به زندگی روزانه مردم نگاه کنید، آنها معمولا با یک «فرد متخاصم»، خصمانه رفتار نمی کنند؛ زیرا می دانند که این کار فقط وضع را بدتر می کند. اما دونالد ترامپ دقیقا همین کار را انجام می دهد.

جان اندروز، کارشناس امور بین الملل اعلام کرد: دونالد ترامپ یک چالش بزرگ برای دیپلمات ها محسوب می شود. در واقع ما فقط یک رهبر غیرقابل پیش بینی در جهان داشتیم و آن هم کیم جونگ اون بود؛ اما هم اکنون دونالد ترامپ هم به آن اضافه شده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که او چه واکنشی از خود در برابر کره شمالی نشان می دهد.

به نوشته اکسپرس، در چند ماه گذشته اتفاقاتی رخ داده است که ممکن است آمریکا و کره شمالی را درگیر یک جنگ هسته ای کند. در ماه آوریل، دونالد ترامپ فشارها بر چین را تشدید کرد تا این کشور برای مقابله با کره شمالی در کنار آمریکا بایستد و دقیقا چند روز بعد کره شمالی یک آزمایش موشکی انجام داد و با آن آمریکا را تهدید کرد.

در ماه اوت، دونالد ترامپ هشدار داد که اگر کره شمالی همچنان آمریکا و متحدانش را تهدید کند، با آتش و خشم آمریکا مواجه خواهد شد. اما در سوم سپتامبر سال جاری میلادی، کره شمالی ششمین و آخرین آزمایش هسته ای اش را آزمایش کرد و آن را موفقیت آمیز خواند.

شایان ذکر است پیام های تهدیدآمیز دونالد ترامپ همچنان پایانی ندارد و او بارها کیم جونگ اون را «مرد موشکی» خطاب کرده که این امر باعث شده است پوسترهای تبلیغاتی ضد ترامپ بوسیله پیونگ یانگ در سراسر سئول پخش شود و در آن‌ها از ترامپ با نام «سگ دیوانه» نام برده شود. ترامپ همچنین پیشتر در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که اگر آمریکا مجبور باشد از خود و متحدانش دفاع کند، چاره ای جز نابودی کامل کره شمالی نخواهد داشت. وزیر امور خارجه کره شمالی اظهارات ترامپ را اعلان جنگ علیه پیونگ یانگ توصیف کرده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید