وحشت در پاییز ۹۹ با رکورد مرگ های کرونایی

مرگ های کرونایی

پاییز مرگبار ۹۹ ، نشانه های هولناک خود را آشکار کرده است.مرگ های کرونایی که برای اولین بار در ۸ ماه گذشته،  در ۲۴ ساعت به عدد غمبار ۲۵۱ انسان رسید و این یعنی آغاز فصل فاجعه. ممکن است در هفته های آینده  یکی از این عددها، خود ما باشیم.

کرونا نه واکسن دارد و نه دارو. دولت ما نیز گویا بیش از آنچه تا کنون انجام داده، یا نمی تواند یا نمی خواهد. بنابراین، خودمانیم و خودمان. تنها خودمان می توانیم خودمان را از مرگ کرونایی دور کنیم ؛ آن هم نه مطلق که تا حد امکان.

مرگ های کرونایی در اواخر تابستان شدت گرفت و در فصل پاییز آن هم در ماه اول آن،مهر به اوج خود رسیده است.آمار هایی که نشان میدهد تمام زحمات کادر درمان در بهبود وضعیت و کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی ها در تابستان،در چشم بهم زدنی به دلیل عدم رعایت برخی از مردم و تصمیم گیری دیرهنگام دولت در کنترل شرایط و اعمال محدودیت ها به هدر رفت و نابود شد.

اگر این چند کار را انجام ندهیم، کرونا و مرگ بر اثر آن بسیار به ما نزدیک خواهد بود:

زدن ماسک: به دیگران هم بفهمانید

ماسک بزنید، حتی یک لحظه هم درش نیاورید. به آن انسان های کم شعوری هم که خودشان را علامه دهر می دانند و می گویند ماسک فایده ندارد، بفهمانید که باید ماسک بزنند. آنها حق ندارند جان ما را با افکار ابلهانه شان به خطر بیندازند.
از مغازه دارانی که ماسک نزده اند، خرید نکنید.

خانه مانی: منتظر قرنطینه دولت نمانید

تا جایی که ممکن است در خانه بمانید. هیچ جا مثل خانه امن نیست. برای مدتی دور تفریح و خرید و مهمانی و سفر را خط بکشید.
منتظر نباشید دولت قرنطینه کند. خودتان را ( تا جاییکه واقعاً ممکن است) در خانه قرنطینه کنید. آن بیرون چیزی جز ویروس های پراکنده در هوای کووید۱۹ انتظارتان را نمی کشد.

حفظ فاصله: تعارف نکنید

در هر صورت بکوشید فاصله دو متری را با دیگران حفظ کنید. اگر فردی در اطراف تان هست که ماسک نزده، از او کاملاً دور شوید؛ تعارف را کنار بگذارید که ممکن است به قیمت جان تان تمام شود.

دیوار دفاعی: قلع و قمع فوری اولین مهاجمان

اغلب ایرانی ها دچار تغذیه نامناسب هستند. بنابراین علاوه بر اصلاح روش تغذیه و افزودن میوه و سبزی به سبد غذایی تان، با مشورت یک پزشک، روزانه یک داروی تقویت کننده سیستم ایمنی، یک قرص ۱۰۰۰ میلیگرم ویتامین C و ۱۰۰۰ واحد ویتامین D بخورید.

خوب بخوابید و تا می توانید از استرس دوری کنید تا سیستم دفاعی بدن تان فرصت ترمیم یابد.

هر روز سیر، پیاز، دمنوش (آویشن، بابونه گاوی، پونه، سرخارگل، دارچین، زنجبیل) بخورید.

اولین گروه از ویروس های کووید ۱۹ که احیاناً وارد بدن مان می شوند باید فوراً قلع و قمع شوند تا فرصت تکثیر پیدا نکنند.

شست و شو: حمله به کووید با صابون و الکل

این یکی را اکثراً رعایت می کنند. شست و شو و ضد عفونی مکرر دست ها را ادامه دهید.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید