کنایه ظریف به نیروی دریایی آمریکا با یادآوری یک توئیت

توئیت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه

ظریف
به گزارش صدانیوز،وزیر امور خارجه توئیت دو سال پیش خود درباره حضور نیروی دریایی آمریکا در آب‌های ایران را مجددا یادآوری کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با یادآوری توئیت دو سال قبل خود به آمریکایی‌ها نوشت: یادآوری سالانه.در توییت دوسال قبل وزیر امور خارجه آمده است:
«به نظر می‌رسد که نیروی دریایی آمریکا نمی‌تواند راهش را در آب‌های ما پیدا کند؛ احتمالاً به این خاطر که اسم آن را نمی‌دانند.خلیج فارس دو هزار سال پیش از آنکه ایالات متحده به‌وجود بیاید به همین نام بوده است. یا اینکه نمی‌دانند هفت هزار مایل دورتر از خانه خود، اطراف خانه ما چه می‌کنند.»
روز گذشته نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که ۱۱ قایق‌ ایران به شش ناو این کشور در آب‌های خلیج‌فارس نزدیک شده و دست به حرکات ناامن زده‌اند.
در ادامه ادعا شده است که یکی از این قایق‌ها تا فاصله ۱۱ یاردی به یکی از ناوهای آمریکایی نزدیک شده است.
بر اساس این گزارش، کشتی «یواس‌ان‌اس لوئیس بی پولر» در آب‌های بین‌المللی در حرکت بوده که این قایق تندرو به آن نزدیک شد.
ناوگان نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، اعلام کرد که قایق‌های ایران در آب‌های بین‌المللی خلیج‌فارس از فاصله بسیار نزدیک و با سرعت بالا از مقابل دماغه و انتهای ناوها عبور کردند.
در ادامه آمده است که خدمه این شش کشتی‌ آمریکایی چندین بار از طریق پیام رادیویی، بلندگو و حتی تیرهای اخطار به قایق‌های ایران هشدار دادند اما پاسخی دریافت نکردند. پس از حدود یک ساعت نیروهای دریایی ایران به این هشدارها پاسخ داده و از ناوهای آمریکایی دور شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید