یو اس اس بونهام ریچارد

به گزارش صدانیوز،آتش سوزی در یک ناو آمریکایی در کالیفرنیا دست کم ۲۱ مجروح بر جا گذاشته است.شاهدان احتمال انفجار را مطرح کردند
منابع خبری در آمریکا روز یکشنبه از وقوع انفجار و آتش‌سوزی بزرگ در عرشه یک کشتی جنگی این کشور که در سواحل بندر «سن‌دیه‌گو» پهلو گرفته خبر داده‌اند. برخی خبرگزاری‌ها اعلام کردند که حدود دویست ملوان و افسر نیروی دریایی آمریکا هنگام وقوع حادثه روی عرشه ناو «یو اس اس بونهام ریچارد» حضور داشته‌اند.

منابع آتش‌نشانی در ایالت کالیفرنیا با تایید این خیر اعلام کردند که چند تن از ملوانان حاضر بر عرشه این کشتی جنگی در جریان این حادثه مجروح شده‌اند.

منشا آتش‌سوزی هنوز به صورت رسمی از سوی منابع نظامی اعلام نشده است. تصاویری که از این حادثه در خبرگزاری‌ها منتشر شده حجم بسیار زیادی از دود سفید ناشی از آتش‌سوزی را نشان می‌دهد که از عرشه کشتی به هوا برخاسته است.

آتش‌نشانان در سن‌دیه‌گو اعلام کرده‌اند که حوالی ساعت ۹ صبح به وقت محلی از آن‌ها خواسته شده برای مهار آتش به سوی یک کشتی جنگی پهلو گرفته در پایگاه نظامی واقع در جنوب غرب ایالات متحده حرکت کنند.

تصاویر هوایی از محل حادثه نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از این ناو ۲۵۷ متری از دود آتش سوزی پوشیده شده و قایق‌های آتش نشانی مشغول اطفا حریق هستند.

جزئیات انفجار و آتش سوزی در عرشه ناو جنگی آمریکا

جزئیات انفجار و آتش سوزی در عرشه ناو جنگی آمریکا

هنوز علت این آتش سوزی اعلام نشده است. به گفته چارلز براون، یکی از سخنگویان نیروی دریایی آمریکا، بیشتر مصدومان به خاطر استنشاق دود آتش سوزی یا سوختگی سطحی روانه بیمارستان شدند.

جزئیات انفجار و آتش سوزی در عرشه ناو جنگی آمریکا

جزئیات انفجار و آتش سوزی در عرشه ناو جنگی آمریکا

چهار نفر از مجروحان غیرنظامی هستند.در زمان شروع آتش سوزی ۱۶۰ ملوان در ناو بانهام ریچارد حضور داشتند که از محل تخلیه شدند.همزمان، دو ناو دیگر که در اطراف این ناو پهلو گرفته بودند، اسکله را ترک کردند.

ناو بانهام ریچارد یک ناو تهاجمی آبی-خاکی با یک هزار خدمه است.این ناو از سال ۱۹۹۸ در نیروی دریایی آمریکا فعالیت می‌کند.

ماموران امنیتی و نیروهای پلیس مسیرهای منتهی به محل حادثه را مسدود کرده و امکان دسترسی گروه‌های خبری به این محل را نمی‌دهند. شاهدان محلی گفته‌اند که پیش از آتش‌سوزی در عرشه این ناو جنگی صدای انفجار شنیده‌اند.

گفته می‌شود که «یو اس اس بونهام ریچارد» ناو جنگی حادثه دیده قابلیت حمل دست کم بیست فروند جنگنده پیشرفته اف۳۵ را دارد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید