تمام عوامل ترور سردار سلیمانی را می‌زنیم

به گفته سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران

به گزارش صدانیوز،فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدیدات و گزافه‌گویی‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران گفت: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛ تمام کُرک‌ و پشم­های شما را به باد می‌دهیم؛ این تهدید جدی است و ما همه‌چیز را در عمل ثابت می‌کنیم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران به جوسازی‌های اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی! و اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ واکنش نشان داد و خطاب به وی گفت: آقای ترامپ انتقام ما از شهادت سردار بزرگمان قطعی، جدی و واقعی است. شما فکر می‌کنید ما در برابر خون برادر شهیدمان یک سفیر زن در آفریقای جنوبی را می‌زنیم؛ ما کسانی را می‌زنیم که در شهادت این مرد بزرگ مستقیم و غیرمستقیم نقش داشتند و شما بدانید هر که در این ماجرا نقش داشته است زده خواهد شد و این پیام جدی است.
گفتنی است چند روز پیش نشریه آمریکایی پالتیکو بدون هیچ‌گونه مدرکی و صرفاً جهتِ دادن فرصتی به ترامپ برای خودنمایی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر، مدعی شده بود که ایران قصد دارد برای گرفتن انتقام ترور سردار سلیمانی به دست تروریست‌های سنتکام، علیه یک دیپلمات آمریکایی اقدام کند! ادعایی که حتی با تکذیب رسمی و اظهار تعجب وزیر خارجه آفریقای جنوبی و آژانس امنیت دولتی این کشور مواجه شد.
بعد از آن بود که ترامپ در پیام توییتری، ایران را تهدید کرد و نوشت: «ایران ممکن است در حال طرح‌ریزی برای یک قتل هدفمند و یا حمله به آمریکا باشد تا انتقام [شهادت حاج قاسم] سلیمانی را بگیرد. هر گونه حمله، به هر نوعی علیه ایالات متحده با حمله‌ای هزار برابر قوی‌تر علیه ایران مواجه خواهد شد.»
وی همچنین، بامداد جمعه با تکرار این ادعا در جمع هواداران خود در ایالت ویسکانسین، در واکنش به برخی گزارش‌ها مبنی بر تصمیم ایران برای گرفتن انتقام ترور سردار «قاسم سلیمانی» تهدید کرد: «ما ضربه‌ای هزار برابر سخت‌تر از چیزی که تا الان به آن‌ها زده‌ایم، وارد خواهیم کرد.»
رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد در حال حاضر «دستورهای مکتوب» خود در این‌باره را به مقامات و دستگاه‌های مربوطه داده است.
بر همین اساس بود که فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به اظهارات تهدیدآمیز ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پاسخ داد.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد فرماندهی کل و حوزه مرکزی سپاه که در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان سیدالشهدای مقاومت اظهار کرد: حاج قاسم که همچون خورشیدی در میان شهیدان می‌درخشد در وفاداری به اسلام، انقلاب، ولایت و ملت ایران بی بدیل بود؛ او سال گذشته در میان ما بود اما امسال به خدا پیوسته و در محضر اصحاب عاشورا و مقربین الهی شاهد ادامه راه خود در مسیر جهاد است.
تا هر جا نشانه بگیریم می‌رویم
و دشمنانمان را تعقیب می‌کنیم
فرمانده کل سپاه جنگ‌ها را بهترین معیار برای نشان دادن عظمت و شکوه ملت‌ها توصیف و تصریح کرد: هر ملتی در ارتفاع رهبر خود بزرگ می‌شود و شکوه می‌یابد و ملت ایران در تراز رفیعی که رهبرانش از انقلاب و ایران ایجاد کرده‌اند بزرگ شده است.
وی با بیان اینکه امروز از عظمتی ماندگار به نام دفاع مقدس سخن می‌گوییم که در دامنه قله‌ای ایستاده که عاشورا بر بلندای آن است، گفت: ملت ایران در لحظه تولد یک انقلاب درگیر یک تهاجم همه جانبه شد و دشمنان دست به دست هم دادند تا نور خدا را در جنگی با ابعاد جهانی خاموش کنند؛ اما دفاع جانانه ۸ ساله ما در دوران دفاع مقدس نظریه و الگوی جدیدی را در معرض همگان قرار داد که کیفیت و کمیت سلاح‌ها، مساحت هندسی کشورها و اتصال جغرافیایی جنگی به جهان نمی‌تواند تضمین کننده پیروزی در جنگ باشد؛ بلکه حقیقت قدرت در قلب و دل انسان‌های با ایمانی نهفته است که مصمم و با شوق شهادت به میدان می‌روند.
سرلشکر سلامی دفاع مقدس را عرصه تجلی ایمان به عنوان عامل اصلی پیروزی توصیف و تصریح کرد: برد پیش روی هر نیروی مسلحی در جنگ به افق‌های نگاه آرمانی او است نه برد سلاح‌ها؛ ما تا هر جا نشانه بگیریم می‌رویم؛ امروز تا مدیترانه رفته‌ایم اما ادامه می‌دهیم و دشمنانمان را تعقیب می‌کنیم.
وی پاسداران را نشانه‌های برجسته فرزندان جهاد که دشمن را در زمین، هوا و دریا تعقیب می‌کنند و آرمان‌های بلندی دارند توصیف و خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس باتلاق، هور، ارتفاعات، قله‌ها، میدان‌های مین وحتی لایه‌های دفاعی به ظاهر مستحکم نتوانستند مانعی در مسیر مردان این سرزمین ایجاد کنند و امروز نیز این روحیه مجاهدت و جانفشانی در میان سبزپوشان حریم ولایت جاری است.
آمریکا شکست خورده است
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، آمریکا دنیا را می‌بلعید؛ گفت: انقلاب ما بود که آمریکا را فرسوده کرد؛ آمریکای امروز فاقد نشاط سیاسی و بی‌رمق و ناتوان در تحول و شکست خورده در میدان است و تمام مفاهیمی که آمریکا با آن با دنیا سخن می‌گفت شکسته‌اند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، آمریکا را از پناهگاه‌های راهبردی خود خارج و وارد میدان عمل کرد، گفت: امروز توان نظامی آمریکا نیز کهنه و قدرت پیروزی را از دست داده است؛ بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا در هیچ جنگی پیروز نشد مگر در ائتلاف، که آن را هم نتوانست به منفعت تبدیل کند.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه شکستن چهره آمریکا بازگشت‌ناپذیر است، گفت: امروز سهم آمریکا از جهان در حال کوچک شدن است، به‌دلیل آنکه قدرت‌های جدیدی در حال ظهورند و اسلام با ایفای نقش تمدنی در قامت یک قدرت ظاهر شده است.
وی افزود: قرن آمریکا با پایان قرن بیستم به پایان رسید و به‌دلیل مقاومت انقلاب اسلامی در مقابل ستمگری آنان، امروز در جای‌جای عالم آزادی‌خواهان و مسلمانان با الگوپذیری از انقلاب، برابر آمریکا صف کشیده‌اند و قدرت ساخته‌اند.
سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت مناسبات سیاسی آمریکا اظهار کرد: از نظر سیاسی آمریکا امروز منزوی شده است؛ در موضوع تحریم تسلیحاتی حتی متحدان سنتی خود را نیز به همراه نداشت و تنها به دومینیکن متکی بود.
مکانیسم ماشه؛ مکانیسمی بدون گلوله!
سردار سلامی با بیان اینکه پایان آمریکا واقعیتی انکارناپذیر است، گفت: در موضوع مکانیسم ماشه نیز ماشه‌ای است که حتی اگر چکیده شود، گلوله‌ای از آن خارج نخواهد شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز شعارهای انقلاب اسلامی تا قلب آمریکا پیش رفته و از آمریکا چیزی جز دود، آتش و شکستن حرمت انسان‌ها در خیابان‌ها و ناتوانی در مدیریت بیماری و فروپاشی نظام سلامت چیزی باقی نمانده است؛ انحطاط اخلاقی تمام زندگی رهبر آمریکا را فراگرفته و آمریکایی که برای نشان دادن قدرت طناب مجازی بر گردن برخی حکام خودفروخته می‌اندازد تا مانور قدرت دهد، ما را تهدید می‌کند.
انتقام ما، جدی و واقعی است
فرمانده کل سپاه در واکنش به گزافه‌گویی‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، خطاب به وی گفت: آقای ترامپ انتقام ما از شهادت سردار بزرگمان قطعی، جدی و واقعی است، اما ما اهل شرف و شرافت هستیم و جوانمردانه و عادلانه انتقام می‌گیریم؛ شما فکر می‌کنید ما در برابر خون برادر شهیدمان یک سفیر زن در آفریقای جنوبی را می‌زنیم؛ ما کسانی را می‌زنیم که در شهادت این مرد بزرگ مستقیم و غیرمستقیم نقش داشتند و شما بدانید هر که در این ماجرا نقش داشته است، زده خواهد شد و این پیام جدی است.
وی افزود: شما ما را به حمله هزار برابری تهدید می‌کنید؛ ما شما را می‌شناسیم؛ آن وقت که عین‌الاسد را زدیم فرض داشتیم که شما پاسخ می‌دهید و صدها موشک آماده کردیم که اگر زدید داشته‌هایتان را ویران کنیم.
دشمن همه‌ جا زیر دید ما است
فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛ تمام کُرک‌ و پشم‌­های شما را به باد می‌دهیم؛ این تهدید جدی است و ما همه چیز را در عمل ثابت می‌کنیم.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید