حادثه پشت حادثه؛ در فلسطین اشغالی چه می‌گذرد؟

به تحلیل کارشناسان سیاسی

احتمال این که گروه‌های مقاومت فلسطین یا حزب‌الله لبنان و یا شاید حتی ایران در قالب پاسخ انتقامی، پشت‌پرده رخدادهای اخیر در فلسطین اشغالی باشند وجود دارد که به‌روش‌های سایبری عملیات‌های خود را انجام می‌دهند.

به گزارش نباء خبر،انفجارها و آتش‌سوزی‌های پی‌درپی در سرزمین‌ اشغالی میان پنهان‌کاری مقامات صهیونیست و بحران سیاسی این رژیم، سؤالات مختلفی درباره علل این حوادث و تأثیر آن بر آینده اسرائیل به‌وجود می‌آورد.
روزنامه رأی‌الیوم امروز در سرمقاله خود به انتشار گزارشی درباره وضعیت آشفته سیاسی ـ امنیتی رژیم صهیونیستی پرداخته نوشت، یکی از رویدادهای جالب توجه اخیر، توالی حوادث مختلف در اراضی اشغالی است؛ حوادثی که از انفجار در مرکز صنایع نظامی رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی «الرمله» و حمله موشکی سوریه به نزدیکی رآکتور هسته‌ای دیمونا آغاز شد و پس از آن با آتش‌سوزی‌ در پالایشگاه نفت بندر حیفا، نشت گاز آمونیاک در این بندر، سقوط پل در فلسطین اشغالی و آتش‌سوزی در فرودگاه «بن گوریون» تل‌آویو و انفجار در شهرک صهیونیست‌نشین«بنیامین» در غرب رام‌الله و… ادامه دارد.

در این میان برخی معتقدند حوادث مذکور در نتیجه اهمال‌کاری مقامات اسرائیلی رخ داده است اما برخی دیگر معتقدند که ممکن است پشتپرده این رویدادها چیز دیگری بوده و از داخل اراضی اشغالی یعنی توسط مقاومت فلسطین و یا خارج از آن یعنی توسط حزب‌الله و یا ایران از روش‌ حمله سایبری طراحی شده باشد.

قطار چنین حوادثی آن هم در فاصله زمانی ۲هفته‌ای شاید عجیب بهنظر برسد، در این فاصله یا شاید کمتر از آن صهیونیست‌ها شاهد دو آتش‌سوزی گسترده؛ یکی در پالایشگاه نفت حیفا و دیگری در فرودگاه تل‌آویو بودند، قبل از آن نیز نشت گاز آمونیاک در حیفا و سقوط موشک در نزدیکی رآکتور هسته‌ای دیمونا و انفجار مهیب در کارخانه «تومر» خبرساز شده بود.

آتش‌سوزی بزرگ در پالایشگاه نفت حیفا

بامداد جمعه ۳۰ آوریل نیز سقوط پل در شمال فلسطین اشغالی شوک دیگری برای اسرائیلی‌ها بود که منجر به کشته و زخمی‌شدن صدها صهیونیست افراطی شد، البته این حادثه به‌دلیل تجمع بیش از صدهزار تن از مذهبی ـ افراطی‌های صهیونیست برای برگزاری یک مراسم تلمودی آن هم در شرایط وخیم کرونایی رخ داد.

حادثه پشت حادثه؛ در فلسطین اشغالی چه می‌گذرد؟/ توصیه کارشناسان صهیونیست به اسرائیلی‌ها: فرار کنید

شاید توالی چنین اتفاقاتی در کشورهای جهان سوم و به‌ویژه برخی کشورهای عربی که در فقر، محاصره و عدم وجود امکانات ناشی از سوءمدیریت رژیم‌های استکباری به‌سر می‌برند تا حدودی عادی باشد؛ اما مقامات صهیونیست که مدعی هستند اسرائیل یک موجودیت قدرتمند و ثروتمند و توسعه‌یافته در منطقه است، طبیعتاً نباید وقوع این حوادث پی‌درپی را عادی تلقی کند.

البته در اینجا مجال پرداختن به خرابی سامانه گنبد آهنین نیست؛ سامانه‌ای که صهیونیست‌ها به آن افتخار می‌کنند، اما نتوانست موشک سوریه را در چندکیلومتری رآکتور هسته‌ای دیمونا رهگیری کند یا از ۳۶ موشکی که از طرف غزه به‌سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین پرتاب شد تنها ۶ عدد از آنها را رهگیری کرد.

بحث اصلی ما اکنون حوادث پی‌درپی و مشکوک در اراضی اشغالی است که خود صهیونیست‌ها به آن اعتراف می‌کنند و نگران آنها هستند.

احتمال این که گروه‌های مقاومت فلسطین یا حزب‌الله لبنان و یا شاید حتی ایران در قالب پاسخ انتقامی، پشت‌پرده رخدادهای اخیر در فلسطین اشغالی باشند وجود دارد که به‌روش‌های سایبری عملیات‌های خود را انجام می‌دهند. البته هرازگاهی گزارش‌هایی درباره عملیات‌های سایبری تهران علیه زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی منتشر می‌شود و اسرائیلی‌ها اتهامات زیادی در این زمینه علیه ایران مطرح می‌کنند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید