حمله به سفارت، حمله به خاک کشور است/ ایران با هوشمندی بالا واکنش نشان دهد

قاسم محبعلی، قائم مقام پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه 

این حمله اولین حمله اسرائیل به مواضع جمهوری اسلامی نیست. اما در چارچوب نظام بین الملل، حمله به سفارت حمله مستقیم به خاک کشورها تلقی می‌شود و اهمیت چندانی پیدا می کند که به همین دلیل حق متقابل ایران محفوظ است.

به گزارش نبأخبر،قائم مقام پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه تاکید کرد: حمله به سفارت حمله به خاک کشور است اما ایران باید با هوشمندی بالا واکنش نشان دهد.

قاسم محبعلی، قائم مقام پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه  مطرح کرد: حمله به سفارت ایران در سوریه واکنش بنیامین نتانیاهو به فشارهایی است که به دلیل آتش بس با حماس متحمل می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع اسرائیل با این حمله سعی‌اش را به کار گرفته تا ایران را وارد فضای جنگی کند تا از اثرات منفی آتش بس غزه کم کند.

محبعلی گفت: این حدس را می‌شود زد که سفر چند روز قبل اسماعیل هنیه به ایران از نگاه دولت اسراییل مقدمه چینی‌ای بود بر تحرک نظامی علیه کشورشان که موجب شده است، پیش دستی کنند تا ایران و حزب الله نتوانند تهاجمی داشته باشند.

وی یادآور شد: این حمله اولین حمله اسرائیل به مواضع جمهوری اسلامی نیست. اما در چارچوب نظام بین الملل، حمله به سفارت حمله مستقیم به خاک کشورها تلقی می‌شود و اهمیت چندانی پیدا می کند که به همین دلیل حق متقابل ایران محفوظ است.

محبعلی

قائم مقام پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه بیان کرد: باید بررسی موشکافانه‌ای مبنی بر این داشت که آیا اقدام نظامی در راستای جنگ افروزی نتانیاهو است یا اینکه موجب می شود، اسراییل دیگر اقدامی اینچنینی را در دستور کار خود قرار ندهد.

وی تاکید کرد: نظام سیاسی ایران باید با هوشمندی بالایی به این اتفاق واکنش نشان بدهد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید