اسرائیل جنگ آوارگی در غزه راه انداخته است

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه

اسرائیل سیاست سیستماتیکی را اتخاذ کرده که بر مبنای آن، غیرنظامیان در نوار غزه را که تحت قوانین بشردوستانه بین‌المللی باید از آنها محافظت شود، در هر کجا که باشند هدف قرار داده و آنها را از دسترسی به یک زندگی با ثبات، حتی موقتی در مراکز آوارگان و پناهگاه‌ها محروم می‌کند.

به گزارش نبأخبر،یک سازمان حقوق بشری درباره نقشه شوم رژیم صهیونیستی برای آوارگی اجباری مردم شهر غزه و شمال آن هشدار داده و تاکید کرد که اسرائیل با جنگ گرسنگی و آوارگی علیه ساکنان غزه به دنبال نابودی همه نشانه‌های زندگی در این باریکه است.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه با صدور بیانیه‌ای درباره تجاوزات اخیر صهیونیست‌ها به شهر غزه و توطئه برای آوارگی اجباری ساکنان این منطقه اعلام کرد که ارتش اشغالگر اسرائیل، در میان تجاوزات گسترده خود، جنگ ارعاب و آوارگی اجباری علیه مردم شهر غزه و شمال این باریکه به راه انداخته است.

این سازمان حقوق بشری افزود: ما مدارک مستندی داریم که نشان می‌دهد اسرائیل ده‌ها هزار نفر از مردم را از مناطق مختلف شهر غزه مجبور به آوارگی کرده است. عملیات آوارگی اجباری ساکنان شهر غزه، در سایه دستورهای ارتش اسرائیل برای تخلیه مناطق وسیع از غزه، همزمان با ادامه جنگ نسل کشی و گرسنگی اسرائیل علیه غیرنظامیان در این باریکه صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، ارتش اشغالگر اسرائیل بعد از ساعات کمی از صدور دستور تخلیه محله‌های التفاح، الدرج و الشجاعیه در شرق شهر غزه، ساختمان‌های مسکونی را در این مناطق هدف قرار داده و کمپینی برای آوارگی اجباری ده‌ها هزار نفر آغاز کرد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه با ابراز نگرانی درباره قتل عام ساکنان محله‌های مختلف شهر غزه بدون هشدار قبلی، اعلام کرد: ما مجموعه‌ای از حملات ارتش اسرائیل را با ده‌ها کمربند آتش و شلیک گلوله‌های توپ، همراه با تهاجم زمینی مداوم به مناطق وسیعی از شهر غزه رصد کردیم که شامل بازداشت غیرنظامیان و قتل عام آنها بود.

این سازمان تصریح کرد: اسرائیل سیاست سیستماتیکی را اتخاذ کرده که بر مبنای آن، غیرنظامیان در نوار غزه را که تحت قوانین بشردوستانه بین‌المللی باید از آنها محافظت شود، در هر کجا که باشند هدف قرار داده و آنها را از دسترسی به یک زندگی با ثبات، حتی موقتی در مراکز آوارگان و پناهگاه‌ها محروم می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اسرائیل عامدانه قصد دارد از طریق کشتار و گرسنگی، آوارگی اجباری را بر مردم نوار غزه تحمیل کند و آنها را از دسترسی به همه نیازهای اولیه زندگی محروم کرده و دائماً در حال هدف قرار دادن مقرهای سازمان ملل و مراکز آوارگان است که هر یک از این‌ها به خودی خود، جنایات جنگی بین‌المللی تمام عیار محسوب می‌شود.

این سازمان حقوق بشری هشدار داد: استفاده از روش بمباران به شکل مداوم، سیاست سیستماتیکی است که اسرائیل با هدف نابودی کامل امنیت در سراسر نوار غزه و محروم کردن فلسطینی‌ها از هرگونه امکانات اولیه برای زندگی، پیش گرفته است.

در پی حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به محله‌های مختلف شهر غزه، دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای درباره توطئه اشغالگران برای کشاندن آوارگان غزه به کمین‌های مرگ هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: ما نسبت به دستورات صهیونیست‌ها برای انتقال آوارگان فلسطینی از شهر غزه به سمت مناطق جنوبی هشدار می‌دهیم. این اقدامات اشغالگران با هدف کشاندن آوارگان فلسطینی به سمت کمین‌های مرگ و کشتار و اعدام میدانی آنهاست.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید