اعتماد ۹۰ درصدی مردم روسیه به سیاست خارجی پوتین

تقریبا ۹۰ درصد مردم روسیه به تصمیمات سیاست خارجی رئیس جمهوری کشورشان اعتماد داشته و ۷۰ درصد هم سیاست مسکو در قبال آمریکا را درست می‌دانند. علاوه بر این، ۶۳ درصد از سئوال شوندگان سیاست پوتین در قبال اوکراین را نیز درست ارزیابی می کنند. ۷۳ درصد از مردم هم سیاست رئیس جمهوری روسیه در […]

تقریبا ۹۰ درصد مردم روسیه به تصمیمات سیاست خارجی رئیس جمهوری کشورشان اعتماد داشته و ۷۰ درصد هم سیاست مسکو در قبال آمریکا را درست می‌دانند.

علاوه بر این، ۶۳ درصد از سئوال شوندگان سیاست پوتین در قبال اوکراین را نیز درست ارزیابی می کنند. ۷۳ درصد از مردم هم سیاست رئیس جمهوری روسیه در برخورد با آمریکا را درست دانستند. البته در این زمینه، این شاخص کمی کمتر از سال ۲۰۱۵ است.

همچنین ۵۹ درصد از سئوال شوندگان معتقدند که روسیه نقش مهمی در سیاست جهانی داشته و این نقش نسبت به ۱۰ سال قبل افزایش یافته است. ۲۱ درصد بر این عقیده هستند که نقش روسیه طی این سالها تغییری نکرده و ۱۷ درصد هم می گویند که این نقش کاهش داشته است.

علاوه بر این، ۷۱ درصد از سئوال شوندگان گفته اند که مهمترین مشکل مردم در روسیه، افزایش قیمتهاست و ۵۸ درصد مهمترین مشکل کشورشان را فساد مالی مقامات دولتی نامیده اند.

این نظرسنجی از تاریخ ۱۸ فوریه الی ۳ آوریل صورت گرفت و در آن بیش از ۱۰۰۰ نفر از افراد بالغ در مناطق مختلف روسیه شرکت کردند.

منبع : تسنیم


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید