اقتصاد ترکیه به بن بست رسیده است

ترکیه

به نقل از صدانیوز ، کاراملا اوغلو در گفت و گو با تلویزیون خبر تورک اظهار کرد: مقامات حزب حاکم عدالت و توسعه به طور دائم از ساخت جاده ها، پل ها و ساختمان های مدرن سخن می گویند در حالی که این اقدامات ارتباطی با رشد تولید در کشور ندارد و واقعیت های اقتصادی […]

به نقل از صدانیوز ، کاراملا اوغلو در گفت و گو با تلویزیون خبر تورک اظهار کرد: مقامات حزب حاکم عدالت و توسعه به طور دائم از ساخت جاده ها، پل ها و ساختمان های مدرن سخن می گویند در حالی که این اقدامات ارتباطی با رشد تولید در کشور ندارد و واقعیت های اقتصادی متفاوت از این ادعاهاست.
وی بیان کرد: با گذشت زمان کسری تجاری، تورم، نرخ بهره بانکی، نرخ ارز و بدهی های کشور رو به افزایش گذاشته و از سوی دیگر دستمزد کارگران به بالای خط فقر نمی رسد.
وی اضافه کرد: به دلیل سیاست های غلط حزب حاکم، در سال جاری یک و نیم میلیون راس دام و هزاران تن گندم وارد کرده ایم، حال من چگونه باید از اقتصاد کشور تمجید کنم؟
این نامزد حزب سعادت در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: حزب عدالت و توسعه از ۱۶ سال پیش در قدرت است و امروز وعده حل مشکلاتی را می دهد که تاکنون نتوانسته اقدامی در رفع آنها بکند و به همین دلیل معتقدم حزب حاکم از عمل به شعارهای انتخاباتی عاجز است.
به گزارش ایرنا، تورم، افزایش قیمت محصولات و تداوم بی ثباتی در بازار ارز ترکیه موجبات نارضایتی مردم را در جامعه ترکیه فراهم کرده است و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه نیز با تمرکز بر روی مشکلات اقتصادی، انتقادهای فراوانی را به حزب حاکم وارد می کنند.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن، مرال آکشنر رهبر حزب نیک و صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق و زندانی حزب دموکراتیک خلق ها ۶ نامزد حاضر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی(۳ تیرماه ۱۳۹۷) ترکیه هستند.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به رغم وعده های قبلی خود مبنی بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر، در روز ۲۹ فروردین ماه(۱۸ آوریل ۲۰۱۸) اعلام کرد که انتخابات زودهنگام مجلس و ریاست جمهوری در تاریخ ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی(۳ تیرماه ۱۳۹۷) برگزار می شود.
بر اساس اصلاحیه تغییرات قانون اساسی ترکیه که در همه پرسی یکسال پیش به تایید مردم این کشور رسید، قرار بود که انتخابات بعدی ریاست جمهوری و مجلس در ۳ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۲ آبان ۱۳۹۸) برگزار شود.
پیش از این رجب طیب اردوغان رییس جمهوری، بینالی یلدریم نخست وزیر، بکیر بوزداغ معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه، بارها برگزاری زودهنگام انتخابات در این کشور را رد کرده بودند.
انتخابات مجلس و ریاست جمهوری این کشور ۱۷ ماه زودتر از موعد مقرر برگزار می شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید