بیست کشور جهان در آستانه قحطی و گرسنگی گسترده

به گزارش آمار بین المللی

ویروس کرونا 120 میلیون نفر را در فقر شدید فرو برده است. حدود 114 میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند و اقتصاد جهانی بدترین رکود اقتصادی طی 90 سال گذشته را تجربه کرده است.

به گزارش نباء خبر، به گزارش اسپوتنیک، سازمان ملل اعلام داشت که بیست کشور جهان به کمک فوری غذایی نیاز دارند و در صورت عدم کمک با قحطی گسترده روبرو خواهند شد.

بر اساس گزارش این سازمان، ساکنان یمن، سودان جنوبی و شمال نیجریه هم اکنون در آستانه گرسنگی قرار دارند. خاطرنشان می‌شود که بیشتر کشورهایی که با خطر گرسنگی روبرو هستند در آفریقا واقع شده‌اند. در عین حال، این مشکل در افغانستان، سوریه، لبنان و هائیتی نیز وجود دارد. بنا به اعلام سازمان ملل، در جهان 34 میلیون نفر “یک قدم با گرسنگی فاصله دارند”.به گفته کارشناسان، برای جلوگیری از این امر، توقف درگیری‌ها، ایجاد امکان دسترسی بشردوستانه به اقشار آسیب پذیر و تأمین 5.5 میلیارد دلار برای مبارزه با گرسنگی ضروری است.

شایان ذکر است که ویروس کرونا 120 میلیون نفر را در فقر شدید فرو برده است. حدود 114 میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند و اقتصاد جهانی بدترین رکود اقتصادی طی 90 سال گذشته را تجربه کرده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید