همکاری ۱۳ دستگاه برای رفع معضل کودکان کار/ فعالیت ۱۰۰ مرکز پذیرش و ساماندهی کودکان کار

به نقل از رئیس سازمان بهزیستی

فقر
کودکان کار

با توجه به اینکه از کودکان کار که زیر 15 سال سن دارند بهره‌برداری ناصحیح انجام می‌شود؛ در بحث رسیدگی به کودکان کار خیابانی، 13 دستگاه همکار هستند تا این مسئله را رفع کنند.

به گزارش نباءخبر،رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۱۳ دستگاه کشور همکار هستند تا مسئله کودکان کار را رفع کنند؛ از فعالیت ۱۰۰ مرکز در سراسر کشور برای پذیرش و ساماندهی این کودکان خبر داد.

علی محمد قادری در گفت و گویی درباره مسئله ساماندهی کودکان کار اظهار کرد: با توجه به اینکه از کودکان کار که زیر 15 سال سن دارند بهره‌برداری ناصحیح انجام می‌شود؛ در بحث رسیدگی به کودکان کار خیابانی، 13 دستگاه همکار هستند تا این مسئله را رفع کنند.

وی افزود: سازمان بهزیستی در راستای حل این معضل کارهای متنوعی را انجام داده است؛ مسئله کودکان کار متأثر از وضعیت فرهنگی و اقتصادی خانواده، ابتلای سرپوست خانوار به بیماری‌ها و … است و در همین راستا حدود 100 مرکز سازمان، در استان‌های کشور اموری همچون پذیرش، آموزش، ساماندهی، مددکاری و کمک به بهبود ارتباط این کودکان با خانواده‌های خود را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه تعداد دقیق کودکان کار در کشور مشخص نیست، ادامه داد: سازمان بهزیستی تمام‌قد برای مدیریت این آسیب در کنار سایر دستگاه‌هاست و امیدواریم تا پایان سال اثر محسوسی را از این فعالیت‌ها در جامعه ببینیم.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید