اعتراف مرگ بار آقا محمدی و بهت جامعه

به نقل از منابع خبری

فقر
فقر

از دیگر آمارهای مطرح شده توسط آقامحمدی در این سخنرانی اشاره به شناسایی ۸۷۴ هزار تارک تحصیل ۶ تا ۱۷ سال و همینطور وجود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور بود که قابلیت توانمندسازی ندارند و باید تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار بگیرند

به گزارش نبأخبر، آقا محمدی در همه سه دهه تازه سپری شده در نهادهای بالادستی دولت و مجلس حاضر بود وبیشترهم در اتاق فکرهای اقتصادی فعالیت داردو به همین دلیل اطلاعات اقتصادی ایران از نهادهای گوناگون را دریافت می کندو برخی وقت ها با ارایه اطلاعات جامعه را شگفت زده می کند .

اعتراف مرگ بار آقا محمدی و بهت جامعه

به طورمثال او درتازه ترین سخنرانی خود با صراحت تاکید کرد بیست میلیون از ساکنان ایران فاقد امکانات برای زندگی اند. از دیگر آمارهای مطرح شده توسط آقامحمدی در این سخنرانی اشاره به شناسایی ۸۷۴ هزار تارک تحصیل ۶ تا ۱۷ سال و همینطور وجود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور بود که قابلیت توانمندسازی ندارند و باید تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار بگیرند بود.پرسش این است که آیا مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی از آمارهای یادشده اطلاعات دارند یا نمی دانند در درون سرزمین ایران چه فقر گسترده و چه نابرابری هایی پنهان شده و به مرور درحال دیده شدن قرار گرفته اند.اگر آنها اطلاع ندارند که بعید است باید سرزنش شوند که چرا از این فقرگسترده بی اطلاعند و با هزینه های کم فایده برای محل های خاص به بیراهه رفته اند. اگر مدیران واداره کنندگان جامعه اطلاع داشته ودارند و کاری از دستشان برنیامده است از این پس می خواهند چه کنند. تردید نداریم که ادامه دادن سیاستهای 44 سال گذشته دراقتصاد ، در سیاست خارجی ونیز با ادامه این توهم که ایران کشوری ثروتمند است بازهم بر وخامت اوضاع افزوده دمی شود. کارشناسان باوردارند روش وسازمان مبارزه سیاسی در ایران که راه ورود همه نیروهای علاقمند به فعالیت سیاسی بسته و راههای امنی برای گروه خاصی را می پسندد و درهمان مسیر حرکت می کند باید کنارگذاشته شودتا نیروهای شایسته بتوانند دراداره کشور راهی بیابند و ایران را از چنین دردسرهای نفس گیر رها کرد. راه دیگر اما بازنگری بنیادین در سیاست خارجی ایران است . ایران دیگر درراهی افتاده که به جدایی خشونت آمیز با غرب می رسد ونیز در مسیری افتاده که در بهترین موقعیت شریک پایین دست چین در اقتصاد و روسیه در امور نظامی شود. این دست فرمان بر ابعاد تهیدستی ایران می افزاید و لا غیر. ایرانیان را باید از چاله فقر ونابرابری و تورم های افسار گسیخنه باید نجات داد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید