وجود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار زوج نابارور در کشور

به نقل از مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان

هزینه درمان زوجهای ناباروری ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که با توجه به این مساله ضرورت افزایش بودجه را می طلبد.

به گزارش نبأخبر،مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان از بهره‌مندی 9 میلیون و 500 هزار نفر از بیمه سلامت خبر داد و گفت: از سال گذشته تاکنون در دولت سیزدهم، این افراد در سه دهک و در صندوق‌های مختلف بصورت رایگان زیر چتر حمایت بیمه سلامت قرار گرفتند.

محمد مهدی ناصحی روز یکشنبه در یک نشست خبری که در محل سازمان بیمه سلامت برگزار شد، افزود: حق بیمه سلامت برای هر فرد یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان است که برای سه دهک اول جامعه رایگان و برای دهک های چهار تا ۱۰ نیز به ترتیب از ۱۰ تا ۸۰ درصد پرداختی از سوی آنها انجام می شود و مابقی را این سازمان تحت پوشش قرار داده است .

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای درمان ناباروری هزینه شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان بیمه سلامت ۹۰ درصد تعرفه خدمات برای درمان ناباروری در بخش بستری و ۸۰ درصد تعرفه در بخش سرپایی را در مراکز درمانی دولتی پرداخت می کند و حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار زوج نابارور داریم لازم است بودجه درمان آنها به ۲۰ همت افزایش یابد.

ناصحی تصریح کرد: هزینه درمان زوجهای ناباروری ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که با توجه به این مساله ضرورت افزایش بودجه را می طلبد.

بیماران خاص

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید