عدم استقبال از حج تمتع به خاطر نبود اعتماد به سعودی ها

ثبت نام تمتع همانطور که پیش بینی میشد به خاطر عدم اعتماد مردم با استقبال گسترده روبه رو نشد و سازمان حج بخاطر پر نشدن پرواز ها مجبور شد اولویت های زیادی رو اعلام کند.  سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام‌نویسی از متقاضیان حج تمتع ۹۶ تا شنبه […]

ثبت نام تمتع همانطور که پیش بینی میشد به خاطر عدم اعتماد مردم با استقبال گسترده روبه رو نشد و سازمان حج بخاطر پر نشدن پرواز ها مجبور شد اولویت های زیادی رو اعلام کند.

 سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام‌نویسی از متقاضیان حج تمتع ۹۶ تا شنبه ۲۰ خرداد ماه پایان می‌یابد، گفت: مراحل ثبت‌نام در غالب استانهای کشور پایان یافته و نخستین کاروان زائران ایرانی ۹ مرداد عازم خواهد شد.

سیدابراهیم اسداللهی روز گذشته درباره آخرین وضعیت نام‌نویسی از زائران حج تمتع ۹۶ در کشور اظهار کرد: دارندگان فیشهای حج ثبت‌نامی تا پایان سال ۱۳۸۵ که مایل هستند در سال جاری به حج مشرف شوند فقط تا فردا (شنبه ۲۰ خرداد ۹۶) فرصت دارند تا در صورت وجود ظرفیت خالی در کاروانهای حج سال جاری ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: ثبت‌نام از متقاضیان دارای فیشهای ثبت‌نامی تعیین شده در حال انجام است و حتی این نام‌نویسی در برخی استانها هم پایان یافته و آموزشها انجام می‌گیرد.

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: نام‌نویسی در بسیاری از استانها پایان یافته و ظرفیت آنها تکمیل شده است.

اسداللهی تصریح کرد: ظرفیت تمام استانهای کشور به غیر از استانهای تهران، البرز، قزوین و گیلان تکمیل شده است و در این چهار استان نیز در صورت تکمیل نشدن ظرفیت از لیست انتظار و ذخیره استفاده خواهد شد.

وی افزود: فردا آخرین مهلت نام‌نویسیها خواهد بود و در صورت تکمیل نبودن ظرفیتها به‌سرعت از لیست انتظار استفاده می‌شود و کارها به سرعت برای سایر برنامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت درباره زمان معاینات پزشکی حجاج نیز اظهار کرد: معاینات پزشکی در برخی استانها که ظرفیتشان تکمیل شده آغاز و آموزشهای لازم نیز در حال انجام است.

به گفته اسداللهی، روند ارائه ویزای الکترونیکی زائران نیز از اول شوال انجام می‌گیرد و متقاضیان سفر حج تمتع ۹۶ توجه کنند که گذرنامه‌های آنان باید تا پنجم اسفند سال ۹۶ اعتبار داشته باشد.

وی تصریح کرد: اعزام عوامل اجرایی کاروانها و اعضای ستادی حج تمتع ۹۶ از اول مرداد انجام می‌گیرد و زائران نیز از ۹ مرداد تا سوم شهریور به عربستان اعزام خواهند شد.

 عدم استقبال مردم در چهار استان ایران که از جمعیت بالایی برخوردار هستند این هشدار را به مسئولین عربستانی و حج و زیارت ایران و به خصوص وزارت خارجه می دهد که از نظر مردم اولین اصل وجود ارتباط دوستانه و اعتماد سازی است و در صورتی که اعتماد مردم ایران در رابطه با سفر به حج و دولت عربستان براورده نشود همچنان شاهد ریزش سفرهای زیارتی به عربستان خواهیم بود.

منبع : بولتن نیوز


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید