فوتبال

به گزارش صدانیوز،ستاد مقابله با کرونا از بازگشایی ورزشگاه ها و اماکن ورزشی خبر داد؛ پایان وضعیت قرمز؟خبرگزاری آریا- پس از پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا، رییس جمهور از بازگشایی برخی از صنوف از جمله ورزشگاه‌ها به شرط تجمع نکردن خبر داده است که این موضوع به منزله بازگشت تیم‌ها به تمرینات است.

رقابت‌های فصل جاری فوتبال ایران در پی شیوع کرونا از اوایل اسفند ۹۸ تعطیل و به حالت قرنطینه درآمد اما بعد از گذشت حدود دو ماه از آن روز، امروز ستاد مقابله با کرونا تشکیل جلسه داد و بعد از اتمام این جلسه رییس جمهور پایان وضعیت قرمز برخی از صنوف از جمله ورزشگاه‌ها را اعلام کرد.
حسن روحانی گفت: برخی از صنوفی که ممنوع بودند حتی در بخش‌های قرمز نیز بازگشایی می‌شوند؛ مثل آرایشگاه‌ها، برخی از ورزشگاه‌ها و مراکز کشوری البته در حدی که تجمع نباشد. وزارت کشور و بهداشت درمان این را اعلام می‌کند. بازگشایی ما خیلی با آرامش و پلکانی خواهد بود اما در عین حال از یاد هم نمی‌بریم کرونا هم‌چنان هست و ممکن است یک روزی با اوج هم روبه‌رو شود. برای آن اوج باید از امروز فکر کنیم، هم از لحاظ تجهیزات و امکان و هم کالای اساسی؛ این دو اگر در کشور آماده باشد مردم نگرانی ندارند.
اظهارات رییس‌جمهور به معنای حضور نداشتن تماشاگران در ورزشگاه‌هاست. هم‌چنین پیش از این نیز اعلام شده بود که فوتبال به صورت پلکانی شروع خواهد شد و در واقع ابتدا تمرینات و سپس مسابقات آغاز می‌شود.
با وجود اصرار فراوان برخی از تیم‌ها برای لغو کامل فصل جاری، سازمان لیگ بارها اعلام کرده که برای شروع مسابقات به تیم‌ها سه هفته فرصت می‌دهد تا آمادگی لازم را به دست آورند و سپس مسابقات را در مدت زمان کوتاهی برگزار و به پایان می‌رساند.
هنوز سازمان لیگ موضع خود را درباره شروع رقابت‌ها اعلام نکرده است اما انتظار می‌رود ظرف ساعت‌ها و روزهای آینده پروتکل برگزاری تمرینات تیم‌ها و تاریخ شروع فصل جدید اعلام شود.
غلامرضا بهروان در روزهای گذشته خبر داد که تقویم رقابت‌های فصل جدید آماده شده و در انتظار مجوز ستاد مقابله با کرونا هستیم.
به نظر می‌رسد بعد از اعلام امروز (یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت) رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی ورزشگاه‌ها بدون حضور تماشاگر، تکلیف از سرگیری مسابقات لیگ برتر نیز مشخص شود. عصر امروز (یکشنبه)، طی جلسه‌ای در وزارت ورزش و جوانان درخصوص آغاز تمرینات تیم‌های لیگ برتری تصمیم گیری می‌شود. تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی ستاد مقابله با کرونایی تشکیل شده که در جلسه امروز طرح خود را ارائه خواهد داد. این طرح، مجوز تمرینات با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از تاریخ هفدهم اردیبهشت را صادر می‌کند و تمرینات تیم‌ها موقتا به صورت گروه‌های سه نفره بازیکنان خواهد بود. احتمالا تمرینات سه نفره تا تاریخ بیست و پنجم اردیبهشت ادامه خواهد یافت و بعد از بهتر شدن شرایط، تمرینات به صورت گروهی پیگیری می‌شود.
در صورت اجرایی شدن این طرح، لیگ برتر فوتبال ایران در تاریخ ۲۲ خرداد بازگشایی خواهد شد. کماکان برخی تیم‌ها با تاریخ ذکر شده موافق نیستند و درخواست دارند تمرینات سه نفره تا پایان ماه رمضان ادامه یابد.
لازم به ذکر است که در لالیگا و سری آ نیز محدودیت‌های تقریبا مشابهی برای آغاز تمرینات در نظر گرفته شده است. به طور مثال در سری آ و باشگاه ساسولو هر شیفت تمرینی با شش بازیکن در سه زمین فوتبال انجام می‌شود. به این شکل که هر بازیکن یک نیمه زمین را در اختیار دارد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید