۲۱۳ روز بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال ایران!

به نقل ازخبرگزاری ها

به گزارش صدانیوز،در شرایطی که حدود ۲۱۳ روز از تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال می‌گذرد، ممکن است این تأخیر در برگزاری تا یک سال هم کشیده شود. به گزارش ایرنا، ۲۱۳ روز از تعویق تاریخ انتخابات می‌گذرد و هنوز نه تکلیف اساسنامه فدراسیون فوتبال مشخص شده و نه خبری از انتخابات ریاست فدراسیون است.

تا پیش از اینکه نامه FIFA مبنی بر لزوم اصلاح اساسنامه برسد، قرار بر این بود که انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ۲۵ اسفندماه برگزار شود. البته از چند ماه قبل از این تاریخ زمزمه‌هایی درباره تمایل رئیس فدراسیون و اعضای هیئت‌رئیسه برای به‌تعویق‌افتادن زمان برگزاری انتخابات شنیده می‌شد اما هیچ‌یک از مسئولان فدراسیون فوتبال زیر بار این تمایل نرفتند تا بالاخره چند روز پیش از برگزاری انتخابات نامه FIFA به فدراسیون فوتبال رسید که در آن تأکید کرده بود تا پیش از اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون در تاریخ ۲۵ اسفندماه ممکن نیست.
۲۱۳ روز از نامه فیفا در تاریخ هشتم اسفند ۹۸ و اعلام تعویق تاریخ انتخابات تا مشخص‌شدن وظیفه اساسنامه می‌گذرد و هنوز نه تکلیف اساسنامه فدراسیون فوتبال مشخص شده و نه خبری از انتخابات ریاست فدراسیون است. بیش از شش ماه بلاتکلیفی و اداره فدراسیون فوتبال با سرپرست موقت، کم‌کم صدای اعتراض خیلی از اهالی فوتبال را درآورده است.
این تعویق در شرایطی می‌رود برای مدت‌زمانی نامشخص طول بکشد که وقتی نامه FIFA به فدراسیون فوتبال رسید، به گواه بسیاری از کارشناسان حقوقی، اساسنامه فدراسیون می‌توانست در نهایت یک‌ماهه اصلاح شود و آماده ارسال برای FIFA شود. طبق وعده‌های مطرح‌شده هم انتخابات می‌توانست در اردیبهشت برگزار شود.
تعلل مسئولان فدراسیون فوتبال و ایرادهای جدیدی که هر بار FIFA در نامه‌نگاری‌های خود مطرح می‌کرد، کار را به اینجا کشاند که بعد از ۲۱۳ روز، هنوز نه‌تنها انتخابات برگزار نشده بلکه اساسنامه فدراسیون فوتبال مورد تأیید FIFA قرار نگرفته است که وارد پروسه‌های داخلی برای گرفتن تأییدیه مجمع و مجلس و هیئت دولت شود که همان هم خود چند ماهی طول می‌کشد.
آخرین وعده مسئولان مربوط می‌شد به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در آبان یا آذر ماه که با توجه به وضعیتی که مشاهده می‌شود، بعید است در این تاریخ هم انتخابات برگزار شود چون هنوز اساسنامه‌ ارسال‌شده از سوی FIFA تأیید نشده است. تاکنون گمانه‌زنی‌های زیادی درباره آنچه اعلام نظر FIFA را طولانی کرده، مطرح شده است. گزارش‌هایی که از داخل به FIFA می‌رسد و تفسیرهای نادرستی که از قوانین می‌شود، تنها یکی از این گمانه‌زنی‌هاست؛ اما واقعیت این است که افرادی در خارج از کشور هم به واسطه روابطی که با مسئولان فدراسیون فوتبال داشته‌اند، برای گرفتن امتیازهای بیشتر کارشکنی‌هایی داشته‌اند و گزارش‌های نادرستی را برای FIFA ارسال می‌کنند که همین موضوع باعث می‌شود FIFA برای تأیید اساسنامه دچار تردید شود. از طرف دیگر اعلام رأی پرونده ویلموتس و واکنش FIFA درباره دخالت شخص ثالث در مسائل فوتبالی و تهدید به تعلیق فوتبال ایران هم مزید بر علت شده تا FIFA پیش از آنکه به اصلاح اساسنامه فکر کند، گزینه تعلیق را برای ایران کنار گذاشته باشد. در شرایط فعلی با وجود همه صحبت‌هایی که درباره بررسی پرونده اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال در دستگاه‌های قضائی شنیده می‌شود اما همگی به کار خود ادامه می‌دهند و هر تصمیمی درباره ادامه فعالیت خود را در گرو مجمعی می‌دانند که نظر اعضای آن را در اختیار دارند. حیدر بهاروند تا زمان برگزاری انتخابات، سرپرست فدراسیون فوتبال خواهد ماند و با همه اتفاقاتی که تاکنون افتاده، هیچ بعید نیست که انتخابات فدراسیون فوتبال تا پایان امسال هم برگزار نشود.

بررسی پرونده موتورهای فدراسیون اتومبیل‌رانی در حراست وزارت ورزش
معاون وزیر ورزش و جوانان از ورود حراست این وزارتخانه به ماجرای موتورسیکلت‌های فدراسیون اتومبیل‌رانی خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد در حاشیه نمایشگاه تجهیزات ورزشی درخصوص موتورهایی که در فدراسیون اتومبیل‌رانی فروخته یا پیش‌فروش شده، گفت: در این خصوص گزارشی به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده که وضعیت این موتورها در حال بررسی است و اگر به جمع‌بندی نهایی برسیم اعلام خواهیم کرد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید