آیا سردار آزمون رکورد احتمالی رونالدو را می‌شکند؟

به نقل از خبرگزاری ورزشی

سردار آزمون

به گزارش صدانیوز، خیلی از فوتبالدوستان تصور می کنند اگر کریس رونالدو رکورد جاودانه علی دایی را بزند دیگر کسی توان رسیدن به رونالدو را ندارد. سردار آزمون اما بازیکنی است که با این روند گلزنی اگر یک تناسب و درصد حساب کنیم مشخص می شود که از معدود کسانی است که می تواند حتی رکورد هر دو بازیکن اسطوره ای فوتبال یعنی رونالدو و دایی را بشکند!
سردار این ۳۳ گل را در دیدار با کره‌جنوبی، عراق، قطر، ترکمنستان، گوام، هند، عمان، مقدونیه، قرقیزستان، مونته نگرو، ازبکستان، سوریه، روسیه، الجزایر، یمن، ویتنام، چین، هنگ کنگ و کامبوج به ثمر رسانده. این‌ها ۱۹ تیمی هستند که مهاجم تیم ملی توانسته دروازه‌شان را باز و دروازه‌بان‌های‌شان را تسلیم کند.

آزمون ۳۳ گل ملی را در ۵۱ بازی به ثمر رسانده و با یک میانگین آماری فوق‌العاده به سمت رکوردی بزرگ حرکت می‌کند. او میانگین ۶۴/۰ گل در هر بازی را دارد و اگر بتواند رکورد تعداد بازی ملی جواد نکونام را بشکند و این روند را ادامه بدهد، احتمالاً به آمار گلزنی علی دایی هم خواهد رسید. اتفاقی که البته هیچ‌گاه ذهن سردار آزمون را به خود معطوف نکرده و او علاقه‌ای نیز به صحبت درباره آن نشان نمی‌دهد.

در صورتی که سردار آزمون بتواند در دیدار دوستانه با مالی بازهم گلزنی کند در سن ۲۴ سالگی توانسته به رکورد علی کریمی و جواد نکونام برسد و این نویدبخش حرکت طوفانی سردار برای رسیدن به برترین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود که بعد از آن باید به رکورد احتمالی کریس رونالدویی حمله کند که روز گذشته از گلزنی مقابل اسپانیا در دیداری تدارکاتی ناکام ماند تا همچنان ۸ گل ملی با دایی فاصله داشته باشد!

سردار آزمون بعد از بازی با ازبکستان گفت: «ازبکستان همیشه تیم سرسختی است. آن‌ها مربی توانمندی دارند و بازیکنانی قوی در ترکیب این تیم به میدان می‌روند. این اولین بازی ما زیر نظر سرمربی جدیدمان بود، امیدوارم در آینده عملکردمان بهتر شود.»


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید