آیا انتخابات فدراسیون فوتبال، مهندسی می‌شود؟

به گفته ذوالفقارنسب

طبق قانون گفته شده بود افرادی که در قرارداد مارک ویلموتس مقصر بودند حق ندارند در انتخابات شرکت کنند اما در کمال شگفتی می‌بینیم همین افراد با خیال راحت ثبت‌نام کردند شانس پیروزی بالایی هم دارند چون آرای هیات‌های فوتبال را در اختیار دلرند.

به گزارش نباء خبر، دهم اسفندماه ۹۹ سرانجام انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد و ۵ نامزد با یکدیگر برای پست ریاست به رقابت خواهند پرداخت.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند این انتخابات هم بدون سورپرایز خاصی به پایان می‌رسد و افرادی که باید، پیروز می‌شوند هرچند حضور علی کریمی طبعا باعث برهم خوردن بسیاری از معادلات افرادی می‌شود که پست و مقام در این فدراسیون دارند.

دکتر بیژن ذوالفقارنسب یکی از افرادی است که عقیده دارد ساختار فدراسیون فوتبال آنقدر غیرشفاف است که باز هم مهندسی می‌شود و نباید انتظار داشت امثال علس کریمی در اینجا پیروز شوند:” گفتم که بی‌تدبیری در فوتبال ما موج می‌زند. یک روز می‌گویند بازنشسته‌ها نمی‌توانند ثبت نام کنند، بعد از یک هفته می‌گویند منعی ندارند. یک روز می‌گویند فلان شخص به دلیل بدهی‌های انباشته نباید ثبت نام کند، چند روز بعد می‌بینیم که هم خودش آمده و هم عوامل و کارگروهش. باور کنید من که از خانواده ورزش هستم نمی‌توانم این مسائل را تحلیل کنم. ضمن اینکه معتقدم انتخابات پیش رو هم به نوعی مهندسی می‌شود. درست مانند سال‌های قبل. یک مجمع بسیار ضعیف، یک هیأت‌ رئیسه خوش‌نشین و یک رئیس فدراسیون بدون برنامه و پیشینه سالم روی کار می‌آیند و چهار سال دیگر فوتبال ایران را به تسخیر خودشان در می‌آورند.”

ذوالفقارنسب در بخش دیگر صحبت‌هایش اینگونه نقل می‌کند که طبق قانون گفته شده بود افرادی که در قرارداد مارک ویلموتس مقصر بودند حق ندارند در انتخابات شرکت کنند اما در کمال شگفتی می‌بینیم همین افراد با خیال راحت ثبت‌نام کردند شانس پیروزی بالایی هم دارند چون آرای هیات‌های فوتبال را در اختیار دلرند:”

خودشان می‌گویند کسانی که قرارداد ویلموتس را منعقد کردند مدیریت سالمی را اعمال نکردند و وجاهت ندارند اما می‌بینیم که همین افراد ثبت نام کردند. اینها ابهاماتی است که جامعه فوتبال با آنها روبه‌رو شده و البته باز هم تأکید می‌کنم که انتخابات برگزار می‌شود و در دوباره روی همان پاشنه قبل می‌چرخد.”

در بخش پایانی این گفت‌وگوی جذاب اما ذوالفقارنسب به آمدن علی کریمی بسنده نمس‌کند و انتظار داشت علی دایی هم می‌آمد تا فوتبال به دست فوتبالی‌ها سپرده شود و کسانی از جنس فوتبال، بحران را حل کنند:” من علی کریمی و حضورش را تأیید و آن را به فال نیک می‌گیرم. حتی انتظار داشتم علی دایی و افراد دیگری که وجاهت دارند هم بیایند چون خانواده فوتبال به راحتی می‌توانند کار گروهی انجام بدهند و با یکدیگر هماهنگ شوند.”


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید