سقوط قدیمی‌ترین تیم لیگ برتر

به نقل از خبرگزاریها

«قدرت فنی ماشین سازی جزو پنج تیم اول لیگ برتر است.» این اظهارنظر زنوزی مالک دو باشگاه تراکتور و ماشین سازی در اسفند سال گذشته بود اما حالا سقوط ماشین سازی، یکی از قدیمی ترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران به دسته پایین تر قطعی شده است.

به گزارش نباء خبر، « قدرت فنی ماشین سازی جزو پنج تیم اول لیگ برتر است.» این اظهارنظر زنوزی مالک دو باشگاه تراکتور و ماشین سازی در اسفند سال گذشته بود اما حالا سقوط ماشین سازی، یکی از قدیمی ترین تیم های تاریخ فوتبال ایران به دسته پایین تر قطعی شده است.

با توجه به نتایج به دست آمده در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر و پیروزی تیم فوتبال ذوب آهن مقابل نفت مسجدسلیمان، سقوط تیم فوتبال ماشین سازی به رقابت های لیگ یک قطعی شد و کار سبزپوشان تبریزی به طور رسمی در رقابت های لیگ برتر پایان یافت. ماشین سازی هفته آینده باید با تیم پرسپولیس دیدار کند.

براساس گزارش برخی رسانه ها، ظاهرا زنوزی با هواداران تراکتور قهر کرده و تصمیمی برای تقویت تیم ندارد. در این‌باره شنیده‌ایم زنوزی پس از اعتراض هواداران در مقابل باشگاه که بهمن ۱۳۹۹ رخ داد، به اطرافیانش گفت که دیگر هزینه بیشتری برای تیم نخواهد کرد و قهرمانی برای او بی‌ارزش شده است.

زنوزی که فعلا در خارج از کشور سکونت دارد و حدود یک ماه دیگر به ایران بازمی‌گردد، چند روز پس از این اتفاقات، خطیبی را به‌عنوان سرمربی تراکتور انتخاب کرد. در این باره می‌گویند او گفته است: «قید مربیان و بازیکنان بزرگ را بزنید. دوران هزینه برای تراکتور تمام شد و تا وقتی فحش بدهند، خرج نمی‌کنم.» اطرافیان زنوزی می‌گویند او از حامیان خود نیز شاکی است چراکه انتظار داشت در این شرایط به او کمک کنند اما این اتفاق رخ نداده و حامیانش سکوت کرده‌اند.

در این باره بد نیست یک نکته مهم را هم بگوییم و آن اینکه حتی استراماچونی هم به زنوزی پیشنهاد شده بود تا پس از لیگ قهرمانان جانشین خطیبی شود اما زنوزی این پیشنهاد را نپذیرفته و گفته تا زمانی‌که هواداران از او عذرخواهی نکرده‌اند، هزینه‌ای برای تیم نخواهد کرد و حتی حاضر است تیم را واگذار کند. او در این‌باره گفته است: «من مدیر دولتی نیستم که از فحاشی هواداران بترسم، من از جیبم هزینه می‌کنم و قرض می‌گیرم تا تراکتور بازیکن و مربی جذب کند اما فحش می‌شنوم. تا وقتی فحش بدهند من هزینه نمی‌کنم.»

ماجرا به اواسط بهمن ماه باز می‌گردد جایی‌که هواداران تراکتور با تجمع در مقابل ساختمان باشگاه و در اعتراض به نتایج ضعیف این تیم شعارهای «مالک کهکشانی کجایی؟» و «زنوزی، حیا کن؛ تراکتور را رها کن» سر دادند. اتفاقی که با عصبانیت زنوزی همراه بود و او در گفت‌وگویی مفصل با هواداران تیم عنوان کرد در صورت به مخاطره افتادن آرامش و امنیت خانواده‌اش، قید این تیم را خواهد زد. او در همان گفت‌وگوی طولانی که به صورت اینترنتی برای هواداران پخش شد عنوان کرده بود نمی‌تواند هم هزینه کند و هم ناسزا بشنود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید