شوک بزرگ به فوتبال ایران؛ حذف سرخابی‌ها از آسیا!

فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ششم ژانویه در متنی کوتاه خبر از حدف سه تیم ایرانی یعنی پرسپولیس، استقلال و گل گهر از رقابت‌های سال 2022 فوتبال آسیا داد.

حسام برزگران| به گزارش نبأخبر ، کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ششم ژانویه در متنی کوتاه خبر از حدف سه تیم ایرانی یعنی پرسپولیس، استقلال و گل گهر از رقابت‌های سال 2022 فوتبال آسیا داد.

البته این خبر درحالی منتشر شد که خیلی از اهالی فوتبال به دلیل داشتن مشکلات عدیده دو باشگاه پر طرفدار ایرانی، از قبل می‌دانستند که سرخابی‌ها باتوجه قوانین سختگیرانه آسیا در سال جدید میلادی، شانسی برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا نخواهند داشت. چراکه آسیا برای اعطای جواز حرفه‌ای به باشگاه‌ها، قوانین حرفه‌ای را وضع کرده که متاسفانه سرخابی‌ها نتوانستند با رعایت بندهایی از این آیین نامه بتوانند جواز حرفه‌ای خود را دریافت کنند.

به همین دلیل پس از اتمام مهلت داده شده به باشگاه‌هایی که سهمیه حضور در رقابت‌های آسیایی را کسب کرده و خواهان مجوز حرفه‌ای بودند، کنفدراسیون آسیا در توییتی به عدم ارائه مدارک کافی توسط سه باشگاه ایرانی پرسپولیس و استقلال تهران و همینطور گل گهر سیرجان اشاره کرد و متاسفانه تا این لحظه، این سه تیم پرطرفدار شانسی برای حضور در رقابت‌های آسیایی 2022 تخواهند داشت و با حضور مستقیم فولاد و سپاهان ایران به رقابت‌های آسیایی، شاهد کاهش سهمیه تیم‌های ایرانی از 2 + 2 به 2 خواهیم بود.

متن توییت کنفدرسیون آسیا به شرح زیر است:

کمیته مستقل مجوز حرفه‌ای بر اساس بندهای 14.4 و 14.5 مقررات حرفه‌ای رقابتها مجوزشان را لغو کند. این کمیته اعلام کرده که این سه باشگاه معیارهای اجباری حضور در رقابتها را فراهم نکردند. همینطور این کمیته درخواست فوری باشگاه گل‌گهر سیرجان ارسال کرده بود را رد کرد.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا سیاستمداران و بزرگان فوتبال ایران می‌توانند با رایزنی‌هایی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهند داشت شاهد حضور دوباره سرخابی‌ها در رقابت‌های آسیایی باشیم و یا امسال هیچ تیمی از تهران در آسیا نخواهد بود؟


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید