ایران قهرمان شد؛ حریف تمرینی روس حرفی مقابل نابغه کشتی ایران نداشت

به نقل از منابع خبری

رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در حالی از روز گذشته در ۲ گروه سه تیمه برگزار شد که نماینده کشورمان توانست با برتری مقابل گرجستان و قزاقستان مجوز حضور در فینال این رقابت‌ها را بدست آورد. تیم روسیه نیز در گروه خود توانست برابر تیم‌های ارمنستان و هند قرار گیرد و به عنوان فینالیست مقابل بانک شهر قرار گرفت.

به گزارش نباءخبر،رقابت فینال هفتمین دوره کشتی آزاد باشگاه‌های جهان میان بانک شهر نماینده کشورمان و پادوبنی روسیه برگزار و نماینده کشورمان به قهرمانی رسید.
رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در حالی از روز گذشته در ۲ گروه سه تیمه برگزار شد که نماینده کشورمان توانست با برتری مقابل گرجستان و قزاقستان مجوز حضور در فینال این رقابت‌ها را بدست آورد. تیم روسیه نیز در گروه خود توانست برابر تیم‌های ارمنستان و هند قرار گیرد و به عنوان فینالیست مقابل بانک شهر قرار گرفت.

فینال رقابت جام باشگاه‌های جهان از ساعت ۱۱ آغاز شد که بیش از یک هزار و ۵۰۰تماشگر با حضور در سالن شهدای هفتم تیر تهران از نزدیک رقابت آزادکاران کشورمان را نظاره‌گر بودند.

همچنین با وجود سکوهای خالی نیز ازدحام تماشاگران بیرون از سالن نیز به چشم می‌آید و برخی پیشکسوتان کشتی نیز در پشت درب‌ها منتظر حضور در سالن رقابت‌ها هستند. نماینده کشورمان در دیدار فینال با دوبنده قرمز و پادبونی روسیه نیز با دوبنده آبی در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند.

پیش از رقابت و در حین مسابقه تماشاگران ایران یکپارچه تیم کشورمان را مورد تشویق قرار دادند. احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد به عنوان یکی از اعضای کادرفنی کشتی آزاد از نزدیک نظاره‌گر تقابل شاگردان رضا یزدانی و گاتسالوف بود.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در سالن حضور داشت و حتی از روی سکو تذکراتی به کشتی‌گیران کشورمان داد.

تماشاگران در وزن ۶۵ کیلوگرم شاهد تقابل تمام روسی در سالن هفتم تیر بودند. عبدالمجید گودیف از بانک شهر به مصاف ممدوف از روسیه رفت. این کشتی با اعتراض زیاد مربیان روس و ایرانی همراه و بارها متوقف شد و در نهایت گودیف در حالی ۹ بر ۲ جلو بود ضربه فنی شد تا دومین باخت بانک شهر رقم بخورد.

بعد از باخت رضا اطری برابر حریف روس تماشاگران اطری را تشویق کردند. اطری ۱۰ بر ۴ مغلوب حریف خود شد.

با ورود علی سوادکوهی تماشاگران به تشویق وی پرداختند. او در برابر احمد عثمانوف قرار گرفت که احمد عثمانوف بعد از جام یاریگین اعلام کرده بود مشتاق دیدار با سوادکوهی غول کش کشتی دنیا است. سواد کوهی در نهایت با نتیجه ۹ بر ۵ به عثمانوف باخت.

در زمان کشتی کامران قاسمپور، علیرضا دبیر تذکرات فنی از روی سکو داد که همزمان منجر به امتیاز گیری وی شد.

نتیج دیدار فینال به شرح زیر است:‌

بانک شهر ۶ پادوبنی روسیه ۴

وزن ۵۷ کیلوگرم:

احمد محمدنژاد ۱۱ – ۵ رامیز گامزاتوف

وزن ۶۱ کیلوگرم:

رضا اطری ۴ – ۱۰ مسلم مختیخانوف

وزن ۶۵ کیلوگرم:

عبدالمجید گودیف ۹ – ۶ شمیل ممدوف (ضربه فنی)

وزن ۷۰ کیلوگرم:

رسول گادژی ماگمادوف ۶ – ۳ اوگنی ژربایف

وزن ۷۴ کیلوگرم:

یونس امامی ۳ – ۱ تیمور بیژویف

وزن ۷۹ کیلوگرم:

علی سوادکوهی ۵ – ۹ اخمد عثمانوف

وزن ۸۶ کیلوگرم :

حسن یزدانی ۱۲ – ۰ ارسلان باگایف

وزن ۹۲ کیلوگرم:

کامران قاسمپور ۱۱ – ۰ اسخاب سعداله‌اف

وزن ۹۷ کیلوگرم:

محمدحسین محمدیان ۱ – ۴ ماگومد گوربانوف

وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
امیرحسین زارع ۱۰ – ۰ اریک جیوف

پیش از این تیم هندی با هدایت امیر توکلیان مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران به عنوان سومی جام باشگاه‌های جهان دست یافت.

یونس امامی حریفش را از پیش رو برداشت
در فینال وزن ۷۴ کیلوگرمِ کشتی آزادِ جام باشگاه‌های جهان یونس امامی ۳-۱ حریفش را شکست داد. فعلا در نتیجه بازی تیمی ایران ۳-۳ با روسیه مساوی است.
پخش

حسن یزدانی با اقتدار حریف روس خود را شکست داد

در فینال وزن ۸۶ کیلوگرمِ جام باشگاه‌های جهان حسن یزدانی ۱۲-۰ حریف خود را شکست داد تا در نتیجه تیمی ایران ۴-۳ از روسیه جلو بیفتد.

 

قدرت‌نمایی قاسم‌پور در فینال
کامران قاسم‌پور در فینال مسابقات جام باشگاه‌های جهان حریف روس خود را ۱۱-۰ شکست داد. در نتیجه تیمی ایران ۵-۳ از روسیه پیش است.
پخش

بانک شهر قهرمان کشتی آزاد شد
تیم کشتی آزاد بانک شهر با برتری ۶ بر ۴ مقابل نماینده روسیه در مسابقات جام باشگاههای جهان مقتدرانه به عنوان قهرمانی دست یافت.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید