فرمول ویژه پرسپولیس برای مهار رونالدو

به نقل از کارشناسان ورزشی

به گزارش نبأخبر، پرسپولیس فردا در دیداری حساس میزبان النصر عربستان خواهد بود. بدون شک نبرد خط میانی دو تیم به نوعی تعیین‌کننده‌ترین است و هافبک‌های دو تیم در مستطیل سبز ورزشگاه آزادی در بازی حساس روز سه‌شنبه حساس‌ترین نقش را ایفا خواهند کرد. در روزی که هواداران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه محروم هستند […]

به گزارش نبأخبر، پرسپولیس فردا در دیداری حساس میزبان النصر عربستان خواهد بود. بدون شک نبرد خط میانی دو تیم به نوعی تعیین‌کننده‌ترین است و هافبک‌های دو تیم در مستطیل سبز ورزشگاه آزادی در بازی حساس روز سه‌شنبه حساس‌ترین نقش را ایفا خواهند کرد. در روزی که هواداران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه محروم هستند بدون شک نقش بازیکنان کلیدی در کنار استراتژی درست، نقش غیرقابل انکاری در پیروزی تیمشان خواهد داشت.

تیم پرسپولیس به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با روش 1-5-4یا شاید هم با روش 4-6 بدون مهاجم بازی کند روشی که در چند بازی به دلیل کمبود مهاجم، برای پرسپولیس در نظر گرفته شد و اتفاقاً جواب هم داد اما در طرف مقابل چیزی که در مورد تیم النصر می‌توان مطرح ساخت به این نکته باز می‌گردد که تیم پرستاره عربستانی با روش 1-3-2-4 بازی می‌کند و حداقل چیزی که در بازی‌های دیگر نشان داده شده به این نکته باز می‌گردد که تیم متمول عربستانی و حریف روز سه‌شنبه پرسپولیس با این روش بازی کرده است.

در این میان اما قلب میانی دو تیم برای طراحی حملات تعیین‌کننده خواهند بود آنجا که به احتمال فراوان سروش بیرون می‌ماند و به دلیل قدرت دوندگی و تخریبی بیشتر مسعود ریگی به احتمال زیاد در کنار سرلک که مهره بدون جایگزین یحیی در میانه میدان خواهد بود جنگی را با سه بازیکن النصر که جلوی دو هافبک دفاعی این تیم بازی خواهند کرد ایفای نقش خواهند داشت بازیکنانی از بین اوتاویو و مانه و تالیسکا که بازیکنان چسبیده به دو مهاجم خطرناک و سرشناس تیم عربستانی هستند.

بازی مقابل الشباب و نفوذ از کناره‌ها

اسماعیل حلالی، پیشکسوت پرسپولیس اما معتقد است با نمایشی که از تیم النصر مقابل الشباب دیده، همبازیان رونالدو بیشتر از کناره‌ها حمله کردند و از کانال چپ و راست به دنبال حرکت و نفوذ بودند به همین دلیل این احتمال وجود دارد که چنین روشی را برای مقابله با پرسپولیس هم اتخاذ کنند.

تیم‌های مطرح معمولاً یک روش را برای نفوذ انتخاب نمی‌کنند و معمولاً چند روش را برای بازی و طراحی حملاتشان پیش‌بینی و در نظر می‌گیرند. بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است تیم النصر با یک پلن بازی نمی‌کند و چند روش برای حمله مد نظر دارد. شاید هم تیم عربستانی در تهران به شکل محدود حمله کند چون به هر حال از آنها هم توقعاتی وجود دارد ضمن اینکه بار روانی روی این تیم شاید به نوعی بالاتر از پرسپولیس باشد چون به هر حال این تیم در بار قبلی که با پرسپولیس بازی کرده نتیجه را واگذار کرده از این رو شاید هم تیم عربستانی به نوعی با احتیاط مقابل پرسپولیس بازی کند.

مالکیت را راحت از دست ندهیم
زمانی که ما صاحب توپ هستیم مالکیت را به راحتی از دست ندهیم و از تمام طول و عرض زمین به راحتی استفاده کنیم و توپ را زیاد به تیم حریف ندهیم چون هر چه کمتر به تیم میهمان توپ بدهیم قطعاً ما می‌توانیم آرایش بهتری به خط میانی‌مان بدهیم و روشی بهتر را انتخاب کنیم.

روش دلخواه بازیکن اسبق پرسپولیس
حلالی روش دلخواه خودش را روش 3-3-4 می‌داند چون معتقد است در این روش وقتی توپ را از دست می‌دهید زمان و بازیکنان بیشتری را در خط میانی خواهیم داشت هر چند احتمال می‌دهم که سرمربی پرسپولیس روش 1-5-4 را انتخاب کند روشی که بد نیست به شرطی که بازیکنانمان خوب شیفت شوند و انتقال عرضی آنها را کم کرده و حریف را مجبور سازیم به بازی مستقیم روی بیاورند تا به نوعی روی به استفاده از پاس‌های 30-40 متری بلند بیاورند که در این صورت مهارشان برای ما راحت‌تر خواهد بود.

فرمول ویژه پرسپولیس برای مهار رونالدو

 

زور هافبک‌های ما به آن‌ها می‌رسد

درست است که در خط میانی و در بین وینگرهای تیم عربستانی نام‌های بزرگی وجود دارند اما نام‌ها نیستند که فوتبال بازی می‌کنند. داداش‌زاده هافبک اسبق پرسپولیس در رابطه با رویارویی خط میانی دو تیم می‌گوید درست است که تیم حریف 6 بازیکن خارجی خوب دارد و از بازیکنان خوبی هم در خط میانی‌اش بهره می‌برد اما در پرسپولیس هم هافبک‌های بسیار خوبی حضور دارند که بسیار باتجربه‌اند و خصوصیات متفاوتی به لحاظ فنی دارند که بسیار مهم است.

بازیخوانی خوب داشته باشیم
بازیکنان ما خصوصاً هافبک‌های ما باید بازیخوانی خوبی داشته باشند به این شکل که از یارگیری من‌تومن با بازیکن صاحب توپ غافل نشوند. بازیکنان خط میانی ما باید بازیخوانی و قدرت تصمیم‌گیری خوبی داشته باشند. در این بین مزیت بزرگ ریگی هم به سروش این است که او از قدرت تخریب بالایی برخوردار است که قادر است به خنثی‌سازی خط میانی تیم النصر کمک کند و به نوعی ریگی این شرایط را برای سرلک به وجود آورد که او کارش را به نحو احسن در امر بازیسازی برای تیمش انجام دهد.

اسلحه پنهان
در پیشانی خط میانی پرسپولیس بازیکنی مانند سلمانی وجود دارد که به نظرم می‌تواند اسلحه پنهان یحیی باشد. بازیکنی که به دلیل قدرت گلزنی و حضور در کارهای هجومی می‌تواند به بهترین شکل جور خط میانی را بکشد و بهترین زمینه را برای پرسپولیس و گلزنی‌اش فراهم سازد بازیکنی که قبلاً در تیم امید هم سابقه داشته که گل‌های حساسی را به ثمر برساند و سابقه بازی در تیم مدعی دیگر لیگ برتر را هم در اختیار دارد تجربه‌ای که خیلی می‌تواند به این بازیکن برای بازی در خط میانی کمک کند چه بسا در دو بازی که برای پرسپولیس به میدان آمد هم برروی یکی از گل‌ها نقش اساسی داشت و یک گل باارزش دیگر را هم برای پرسپولیس به ثمر رساند از این رو حتماً حضور چنین هافبک تهاجمی در جلوی بازیکنی مانند سرلک و ریگی می‌تواند در زمان حمله خصوصاً در زمانی که پرسپولیس بدون مهاجم بازی خواهد کرد بهترین شرایط را برای پرسپولیس به وجود خواهد آورد. در بین هافبک‌های خط میانی پرسپولیس شاید سرلک از همه بازیکنان خط میانی برای توازن دادن به حمله و دفاع از همه مهم‌تر باشد. در این بین اگر ریگی بتواند به عنوان یک بازیکن قطع‌کن بین هافبک‌های تغذیه‌کننده و وینگرهای تیم النصر عمل کرده و مانع تغذیه رونالدو شود عملیات خودش را به نحو احسن انجام داده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید