سپاهان ۱ – الهلال ۳ ؛ شکست خانگی سنگین زردپوشان!

به نقل از خبر ورزشی

الهلال با کسب 16 امتیاز از 6 مسابقه مقتدرانه به عنوان تیم اول گروه چهارم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده و از سوی دیگر سپاهان با کسب 10 امتیاز به عنوان یکی از 3 تیم برتر سوم به این مرحله از مسابقات راه پیدا کرده است.

به گزارش نبأخبر،در حالی که بازی با نتیجه مساوی دنبال می‌شد و سپاهان شانس گل زنی داشت، تصمیم سختگیرانه احمد العلی و اخراج دانشگر کار طلای پوشان فوتبال ایران را بسیار دشوار کرد.

الهلال با کسب 16 امتیاز از 6 مسابقه مقتدرانه به عنوان تیم اول گروه چهارم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده و از سوی دیگر سپاهان با کسب 10 امتیاز به عنوان یکی از 3 تیم برتر سوم به این مرحله از مسابقات راه پیدا کرده است. طلایی پوشان اصفهانی که روزهای بسیار سختی را در مرحله گروهی تجربه کردند، با دشوارترین قرعه ممکن هم روبرو شدند، اما با توجه به حل مشکلات ورزشگاه نقش جهان در جو پرشور هواداران‌شان امیدوار به کسب پیروزی هستند تا با دست پر به بازی برگشت بروند که سوم اسفند ماه در ریاض برگزار خواهد شد.

سپاهان ایران – الهلال عربستان

ورزشگاه: نقش جهان

تیم داوری

داور اول: احمد العلی

کمک داوران:عبدالهادی الانزی، احمد عباس

داور چهارم:عمار اشکنانی

داور ویدئویی: عبداله جمالی

ترکیب سپاهان

پیام نیازمند- میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، رامین رضائیان، برایان دابو، محمد کریمی، محمد قربانی، فرشاد احمدزاده، رضا شکاری و شهریار مغانلو.

سرمربی: ژوزه مورایس

ترکیب الهلال

یاسین بونو – علی البلیهی – حسان تمبکتی – سعود عبدالحمید – یاسر الشهرانی – محمد کنو – روبن نوس – سرگئی میلینکوویچ ساویچ – مالکوم – سالم الدوسری – الکساندر میتروویچ

سرمربی: ژرژ ژسوس

شرح گل:

سپاهان (۱-۰) الهلال: در دقیقه ۳۶ یک پاس مستقیم از دانشگر این بار تله آفساید الهلال را شکست تا در فضای پشت مدافعین توپ به رضاییان برسد و او پس از کنترل سینه با شوت زیبای پای راست خود توپ را به زاویه مخالف یاسین بونو فرستاد و نقش جهان به هوا رفت.

الهلال (۱-۱) سپاهان: در دقیقه ۵۷ سرانجام حملات الهلال به نتیجه رسید و پس از اینکه بغل پای میتروویچ با واکنش نیازمند برگشت داده شد در ریباند مالکوم با یک ضربه آرام توپ را از مدافعین و سنگربان سپاهان عبور داد تا حتی سیاوش یزدانی با دست هم نتواند مانع از عبور توپ از خط و ثبت گل تساوی آبی‌پوشان عربستانی شود.

 

الهلال (۲-۱) سپاهان: در در وقت‌های اضافه تیم فوتبال الهلال موفق شد روی ارسال سعود و ضربه سر میتروویچ که بالاتر از رامین رضاییان به هوا پرید سرانجام پس از ۱۰ دقیقه فشار به گل دوم دست پیدا کند.

الهلال (۳-۱) سپاهان: بار دیگر در وقت‌های اضافه دروازه سپاهان باز شد و این بار عبدالله حمدان روی پاس در عمق سالم الدوساری بود که در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار گرفت و با بغل پای راست برای سومین مرتبه دروازه سپاهان را فرو ریخت.

 سپاهان 1 - الهلال 3 ؛ شکست خانگی سنگین زردپوشان!

کارت زرد:
محمد کریمی (29) رامین رضاییان (85) / مالکوم (86)
اخراج:
محمد دانشگر (76)

لحظات حساس:

دقیقه 3: پس از دو دقیقه ابتدایی که الهلال فشار زیادی را روی دروازه سپاهان ایجاد کرد رضا شکاری در موقعیت بسیار خوبی برای ایجاد موقعیت قرار گرفت ولی کار او در دریبل بازیکن حریف ناقص ماند و توپ اوت رفت.

دقیقه 21: ارسال خطرناک بازیکنان الهلال از سمت چپ خط دفاعی سپاهان در محوطه جریمه این تیم با دخالت زودتر مدافعین برگشت داده شد.

دقیقه ۲۸: سر سالم الدوساری روی ارسال سعود در موقعیت بسیار خطرناکی از محوطه ۶ قدم زده شد ولی به اوت رفت.

دقیقه 29: سپاهان بلافاصله با شهریار مغانلو در موقعیت گل زنی قرار گرفت و ضربه آکروباتیک این مهاجم به آرامی در اختیار سنگربان مراکشی الهلال قرار گرفت ولی داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 30: پاس بسیار خوب محمد کریمی فرشاد احمدزاده را در موقعیت بسیار خوبی برای حمله قرار داد ولی پای فرشاد در لحظه لمس توپ دچار پیچیدگی شد و به زمین برخورد کرد.

دقیقه ۳۲: ناصر شهرانی مدافع پیش تاخته الهلال در عرض محوطه جریمه سپاهان حرکت کرد و سپس ضربه‌ای به توپ زد که با واکنش خوب نیازمند به جایی نرسید و این سنگربان درازکش توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۷: محوطه جریمه ضربه سر سیاوش یزدانی بالاتر از مدافعین الهلال زده شد ولی با اختلاف راهی اوج شد و خطر آنچنانی ایجاد نکرد.

دقیقه ۵۶: ضربه فرشاد احمدزاده در موقعیت تک به تک با یاسین بنو کم قدرت بود و درازکش به آغوش کشید.

دقیقه ۶۵: پاس محمد کریمی از سمت راست خط هجومی سپاهان به تیرک دوم رسید ولی احمدزاده با دقت بسیار پایینی به توپ ضربه زد و توپ فضای بالای دروازه را شکافت و بدون ایجاد خطر به اوت رفت.

دقیقه ۶۸: سپاهان دو موقعیت بسیار خوب روی ارسال از چپ و سپس از راست خط هجومی خود داشت که در مرتبه دوم چیزی تا باز شدن دروازه الهلال باقی نمانده بود ولی فرشاد باز هم بی دقت به توپ ضربه زد تا آه قربانی که پشت او در موقعیت بهتری قرار داشت به آسمان برود.

دقیقه ۷۳: توپ ارسالی نوس از سمت راست خط دفاعی سپاهان پس از برخورد با پای سیاوش یزدانی بلوکه شد و در حال ورود به دروازه بود که نیازمند با یک شیرجه به موقع آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۴: احمد العلی داور کویتی با درخواست کمک داوران ویدئویی صحنه خطای دانشگر را روی پای بازیکن الهلال بازبینی کرد و تصمیم به اخراج محمد دانشگر گرفت. نبودن دانشگر خلا بزرگی برای سپاهان در بازی برگشت خواهد بود.

دقیقه ۸۱: ارسال بریک و ضربه سر ساویچ ستاره الهلال روی تیرک دوم سپاهان به شدت بوی گل می‌داد.
دقیقه 83: پاس ساویچ برای میتروویچ با ضربه او از دهانه دروازه مواجه شد و اگر سخت‌گیری یزدانی نبود احتمالا گل دوم هم ثبت شده بود.

دقیقه ۸۵: پس از درگیری که میان مالکوم و رامین رضاییان ایجاد شد احمد العلی هر دو بازیکن را کنار کشید و به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۸۸: ضربه میتروویچ از داخل محوطه جریمه و از زاویه بسته زده شد ولی نیازمند به خوبی آن را مهار کرد و در ادامه مدافعین سپاهان توپ را به کرنر زدند.

حواشی:

* سیاوش یزدانی در یک مسابقه بزرگ. مدافع سابق استقلال در تیمی که با آن به جمع ستارگان فوتبال ایران پیوسته، به دیگر مدافعان سپاهان ترجیح داده شده و در ترکیب اولیه قرار گرفته. سیاوش با موهای بسته و قد و قامت بلندش امشب باید یکی از بهترین بازی‌های زندگی خود را انجام بدهد تا دوباره به دایره فوتبال ایران برگردد. مطمئن باشید با انجام این ماموریت او جایگاه از دست داده‌اش را پس خواهد گرفت.

* رضائیان بعد از بازی کابوس‌وار مقابل قطر دوباره به زمین بازمی‌گردد. او دیروز در نشست مطبوعاتی به همراه ژوزه مورایس حاضر شده و از مردم ایران بابت شکست قطر عذرخواهی کرد. امیدواریم مسابقه امروز فرصتی برای نمایش درخشان مقابل حریف عربستانی باشد.

* سلمان الفرج، ستاره باتجربه الهلال که سابقه بازی مقابل اغلب تیم‌های ایرانی را دارد، برای اولین بار در ورزشگاه بزرگ نقش جهان مقابل سپاهان قرار خواهد گرفت. او از بازیکنانی است که تجربه کار کردن با ژوزه مورایس را در سال قهرمانی با الهلال دارد. مورایس که در حال حاضر سرمربی سپاهان است، مدت کوتاهی عهده‌دار مربیگری الهلال بود و با این تیم به قهرمانی عربستان رسید.

* احمد العلی، داور کویتی بازی نسبتا جنجالی ایران و قطر، دوباره در یک مسابقه حساس برای ایرانی‌ها سوت می‌زند. او پیش از شروع مسابقه با کمک‌هایش در فضای ورزشگاه نقش جهان به گرم کردن پرداخت و از سوی هواداران سپاهان تشویق شد.

*الهلال بازیکن آسیایی ندارد تا از سهمیه ششم (5+1) استفاده کند ولی شب گذشته عزیز بهیچ استرالیایی به عنوان سهمیه ششم آسیایی برای النصر بازی کرد.

*الهلال در ورزشگاه نقش جهان تنها نیست و تعدادی از هواداران این تیم حضور دارند.

*داور کویتی دیدار سپاهان و الهلال در همان دقایق ابتدایی برای ثانیه‌هایی با علی البلیهی صحبت کرد تا این بازیکن جنجال‌ساز در ادامه مسابقه بیشتر حواسش باشد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید